Premiership, 19. kolo, 26.12.2012, 20:45 h
Stoke City
Stoke City 3:1 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • srijeda, 26.12.2012.

U posljednjoj utakmici 19. kola Premier lige Stoke City na svom je travnjaku svladao Liverpool nakon preokreta 3:1. Gosti su poveli iz prvog kaznenog udarca ove sezone, no ubrzo su sve prosuli i Pottersi su uzeli vrijedan trobod.

Niti Liverpool nije uspio prekinuti niz neporaženosti Stoke Cityja na domaćem terenu u ovoj sezoni Premiershipa. U posljednjem ogledu 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Pottersi su nakon preokreta slavili 3:1 i vratili se na osmo mjesto ljestvice.

Momčad Brendana Rodgersa, međutim, odlično je krenula u utakmicu. Već u prvoj minuti Luis Suárez sjurio se u kazneni prostor domaćina gdje ga je srušio Shawcross. Steven Gerrard dobio je priliku izvesti prvi ovosezonsku najstrožu kaznu za Redse i nije pogriješio.

Radost crvenih trajala je samo nekoliko minuta, već u 12. domaćini su vodili. Prvo je Walters iskoristio posklizavanje Škrtela i zabio za 1:1, a nedugo potom i Jonesova lopta iz kornera odsjela je iza Reine. Nemoćan je bio i Johnson na gol-crti.

Gosti su se potom trgnuli i pokušali se vratiti u igru, ali Suárez i Gerrard nisu bili koncentrirani u završnici. Kazna je stigla početkom nastavka, kada je Walters lijepim volejem s ruba kaznenog prostora zaključio priču.

• LivFan27.12.2012. u 17:34
    prije nesto malo manje od 6 godina su igrali medjusobno finale, a sad se muce... zalosno...