Erjavec: "Naše srce i karakter su nas odveli do pobjede protiv Cedevite"

Bernard Jurišić • subota, 05.01.2013.

39 minuta Cedevita je držala pod kontrolom utakmicu protiv Splita, a košarka je još jednom pokazala svu svoju dramaturgiju. Tricom Krušlina 24 sekunde prije kraja Splićani su prvi put poveli i nagradili se velikom pobjedom, prvom gostujućom ove sezone...

Cedevita je u 2013. željela krenuti iznova i iza sebe ostaviti probleme i promjene koje su se događale u želji da se uhvati vlak za sam vrh ABA lige. No, već na prvoj prepreci problemi su se multiplicirali, a debi Kitchena i Mašića začinjen je iznenađujućim domaćim porazom od Splita.

Juniori pobijedili Cajasol, odlična braća Bender

Pobjedu kod Cedevite "začinili" su juniori Žutih, koji su večeras ubilježili prvu pobjedu na euroligaškom NIJT turniru u Barceloni. Splićani su pobijedili Cajasol iz Seville 77:75, no zbog poraza od Juventuta i Union Olimpije nisu se plasirali u polufinale.

Pobjedu protiv Cajasola obilježila je sjajna predstava braće Bender. 17-godišnji Ivan utakmicu je završio sa 17 poena i 12 skokova, a 15-godišnji Dragan s 11 poena, devet skokova i četiri asistencije.

Bez obzira što se nisu plasirali u polufinale, Splićani su u Barceloni od mnogih skauta proglašeni jednom od najzanimljivijih mladih momčadi, što je još jedan razlog za zadovoljstvo na Gripama nakon trijumfa nad Cedevitom.

"35 minuta nismo uspjeli prelomiti utakmicu i odvesti je u mirnije vode, iako smo za to imali tisuću prilika. Kad nismo uspjeli otići preko desetak razlike uhvatila nas je nervoza i imali smo puno loših rješenja. Istovremeno je Split pogodio neke jako teške šuteve i doveo nas u prilično tešku situaciju", kazao je nakon utakmice trener Cedevite Aleksandar Petrović.

Split je prva momčad koja je u ABA ligi Cedevitu pobijedila dvaput ove sezone, a zanimljivo je da je od sedam poraza čak četiri hrvatski Euroligaš doživio od hrvatskih predstavnika.

"Ovo je za nas izuzetno težak poraz, posebno u okolnostima u kojima se dogodio. Više od 39 minuta smo vodili i na kraju izgubili utakmicu. Možda će zvučati patetično, ali vrijeme je za totalnu mobilizaciju", zaključio je Aco.

S druge strane, Mladen Erjavec primao je čestitke za sjajnu partiju kojom je kormilario s klupe Žutih:

"U drugom poluvremenu smo igrali onako kako smo se dogovorili i kako smo željeli igrati svih 40 minuta. Cedevita se držala našim greškama i skokom u napadu, ali na kraju su nas naše srce i karakter odveli do pobjede".

Erjavec je balansirao sa svih 11 igrača koje je imao na raspolaganju što mu se vratilo sjajnom završnicom u kojoj su odlične role odigrali Vujčić, Vukušić, Krušlin, Subotić. Split je tako još jednom potvrdio da je prava "crna mačka" za zagrebačku momčad.

Splićani iz Zagreba sele u Osijek gdje ih u ponedjeljak (17h) očekuje utakmica četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića, dok Cedevita u utorak u 18 sati gostuje u Šibeniku kod Jolly JB-a.

"Nismo imali pritisak pobjede kao Cedevita kojoj je svaka utakmica važna u borbi za Final Four. Bili smo mirniji i zaslužili ovu pobjedu. Mi smo puni samopouzdanja bez obzira što su nam pričali kako ne možemo dobiti utakmicu van Splita. Vjerujemo u sebe, vjerujemo u naš rad i to se vidi", zaključio je nakon velike pobjede Erjavec.

• Stinger2306.01.2013. u 14:24
    BRAVO SPLITE!!!!!!! klube s dušom!!!!! a Nikoli Vujčiću zbilja treba skinuti kapu....NAPRIJED ŽUTI!!!!!
    Stinger23
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 12:51
    Dobra stvar kod Cedevite je da uglavnom gubi od hrvatskih klubova.
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 12:31
    Jugoplastika, Jugoplastika, BRAVO ŽUTI!! Nisam moga vjerovati kada su poveli, a kamoli kada su zadržali vodstvo do kraja, BRAVO!
  • pikepiletina06.01.2013. u 01:50
    ovo je Erjavecova pobjeda. konačno je počeo rotirati. treba dati još više prilike mladima sada kada je izbjegnuto zadnje mjesto. treba zaigrati i Ivan Bender.
    pikepiletina
  • rider1105.01.2013. u 22:38
    i bogu hvala više da je erjavecu sinulo da samo rotacijom svih igrača ima šanse za egal završnice i pobjede na koncu konca, nema žaljenja ni za čim, valjda će mu ovo bit škola.