Široki preko Szolnokija prekinuo negativnu seriju, uspješan debi Amerikanaca

Ivana Karačić • subota, 05.01.2013.

Široki je prekinuo crni niz od pet uzastopnih poraza. Stigao je do prve pobjede u gostima i to protiv izravnog suparnika za bijeg od posljednjeg mjesta. Uspješan debi imali su Amerikanci Jones i Freeman, a posebno trener Sinjanin Damir Vujanović.

Szolnoki Olaj - Široki WWin 69:75 (19:21, 37:34, 47:56, 69:75)

ABA liga, 16. kolo.

Szolnok, dvorana "Tiszaliget", 1.500 gledatelja.

SZOLNOKI OLAJ: Simon 2, Horvath 11, Grebener, Fodor, Gay 2, Šehović 8, Szabo 7, Bader 10 (8 skokova), Trepak, Nemeth 4, Kalve 17, Bell 8. Trener: Nenad Ašćerić

ŠIROKI WWIN: Šutalo 15 (5 asistencija), Ramljak 8, Naletilić, Bilinovac 3, Peršić 4, Bošnjak, Šakić 9 (12 skokova, 5 asistencija), Freeman 12, Barać 7, Vragović 5, Rikić, Jones 12. Trener: Damir Vujanović

Skokovi: 34 - 30

Asistencije: 13 - 16

Osvojene lopte: 3 - 9

Izgubljene lopte: 13 - 7

Osobne pogreške: 19 - 18

Širobriježani su u Mađarsku došli s nizom od pet uzastopnih poraza, pa su ovoj utakmici imali imperativ pobjede. Početna petorka Širokog bila je Vragović, Šutalo, Ramljak, Šakić i Rikić . Već na početku utakmice vidjelo se da će Rikić imati problema sa centrima Szolnokija. Gostujući trener Damir Vujanović je umjesto Rikića na centra stavio mladog Borisa Baraća . Prvih pet poena za Široki je postigao Vragović, a za Szolnoki Martin Bader .

U početnih nekoliko minuta igra je bila izjednačena, no kasnije Široki pravi seriju od 13:2 pa je rezultat bio 11:18. Krajem prve četvrtine, debi za goste je imao Amerikanac Johnathon Jones koji je tricu pogodio za 17:21. Druga četvrtina opet je bila izjednačena, ali uz seriju promašaja na obje strane. Drugi Amerikanac u momčadi Širokog Rashaun Freeman također je debitirao poenima za 30:33.

Gosti iz Hercegovine su imali dosta problema sa skokom, omjer je bio 20-11 u korist domaćina. Drugo poluvrijeme počelo je s promašajima na obje strane. Domaćini su imali podršku svojih navijača pa su trice pogađali Šehović i Kalve . Kod Širokog su se razigrali Freeman i Šakić. U 29. minuti Peršić je pogodio tricu za 46:54, a treću četvrtinu zaključio je Freeman za 47:56.

Posljednju četvrtinu otvorio je Šutalo tricom za 47:59, a nakon toga asistirao Ramljaku koji je zakucao za 52:63. Szolnoki je se opet vratio u utakmicu preko Badera i Kalea. U 39. minuti Jones je poentirao za 63:69. Mađari su pokušavali postići brze poene, ali su Kalve i Šehović napravili grešku u koracima. U nastavku igre domaćini su pravili prekršaje, a Širokobriježani su bili uspješni iz slobodnih bacanja. Tako je Široki ostvario petu pobjedu, a prvu gostujuću u ovoj sezoni ABA lige.