Lazio uspješno krenuo u 2013.: Konko i Candreva donijeli preokret protiv Cagliarija

Igor Šestak • subota, 05.01.2013.

U subotu je s prve dvije utakmice 19. kola nastavljena Serie A. Nakon dvotjedne stanke na teren su prvo izašli Catania i Torino te podijelili bodove remijem bez pogodaka. Puno uzbudljivija bila je večernja utakmica u kojoj je Lazio na Olimpicu s 2:1 pobijedio Cagliari. Gosti su vodili od 62. minute, a Rimljani su do tri boda došli preokretom u posljednjih 11 minuta.

Rimski Lazio zimsku je stanku dočekao na odličnom drugom mjestu s 36 osvojenih bodova, a u prvoj utakmici u 2013. godini na Olimpicu je u večernjem terminu ugostio 17. Cagliari te teškom mukom došao do tri boda.

Na prva uzbuđenja čekalo se do 17. minute kada je Hernanes iz slobodnjaka uzdrmao gredu, a minutu kasnije se u odličnoj prilici za goste našao Radja Nainggolan, ali iz dva pokušaja nije uspio pronaći put do mreže kraj vratara Federica Marchettija i braniča Andrea Diasa. Najbolju priliku za domaćine imao je u 38. minuti Miroslav Klose kada je zaobišao vratara Michaela Agazzija, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

Nakon 0:0 na poluvremenu, Lazio je nastavak otvorio s nekoliko poluprilika, a onda je u 62. minuti Marco Sau šokirao Olimpico pogotkom za vodstvo Cagliarija. Mrežu Marchettija Sau je pogodio preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u donji lijevi kut.

U idućih desetak minuta Vladimir Petković je svoju momčad pokušao prodrmati izmjenama. Dugo njegova momčad nije uspjela opasnije zaprijetiti Agazziju, a onda je 79. minuta donijela izjednačenje. Prvo je Antonio Candreva dobro pucao i prisilio Agazzija da loptu odbije u korner, a nakon centaršuta Giuseppe Biava je loptu prenio na drugu vratnicu, gdje ju je dočekao Abdoulay Konko i pospremio u mrežu.

Igračima Lazija izjednačenje je dalo dodatni poticaj, a u 83. minuti im je dosuđen kazneni udarac. Agazzi je pokušao zaustaviti pokušaj Klosea te ga je nakon udarca srušio, a sudac Daniele Orsato pokazao je na bijelu točku. Zbog prigovora na odluku suca crvene su kartone zaradili Agazzi i Andrea Cossu, a rezervnog vratara Vladu Avramova s bijele je točke svladao Candreva i donio Laziju veliki preokret te važna tri boda.

Prvu utakmicu Serie A u 2013. godini odigrali su na stadionu Angelo Massimino domaća Catania i Torino. Bila je to utakmica koja je obilovala kartonima (sedam žutih i jedan crveni), dok su mreže svih 90 minuta ostale netaknute.

Već u 12. minuti stvari su za domaćine pošle po zlu. Francesco Lodi zaradio je izravni crveni karton zbog vrlo nervozne reakcije i udaranja Riccarda Meggiorinija nakon prethodnog prekršaja. Dok je Torino pokušavao iskoristiti brojčanu prednost, najbolju moguću priliku za pogodak u 22. je minuti dobila Catania. Sudac Mauro Bergonzi pokazao je na bijelu točku nakon duela Torinovog Giuseppea Vivesa i Catanijinog Mariana Izca.

Izvođenja najstrože kazne prihvatio se Gonzalo Bergessio, ali je pogodio okvir gola. Do odmora domaćini su imali još nekoliko izglednih situacija koje nisu uspjeli iskoristiti. U drugom dijelu se igralo uglavnom izjednačeno, a Torino je najbolju priliku za pobjedu imao u završnim trenucima. U dobroj se situaciji našao Simone Verdi, ali iz voleja nije uspio pronaći put do mreže.