Lovro Štrbinić • nedjelja, 06.01.2013.

Utakmicama u nedjelju poslijepodne nastavljeno je 19. kolo talijanske Serije A. Najveće iznenađenje dogodilo se u Torinu, gdje je Sampdoria iznenadila vodeći Juventus. Pescara je, pak, iznenadila Fiorentinu, dok je Milan bio uspješan protiv fenjeraša Siene na svom terenu...

U 19. kolu talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Juventus doživio je treći ovosezonski prvenstveni poraz. Na svom stadionu iznenadila ih je momčad Sampdorije, unatoč činjenici da je Giovinco realizirao jedanaesterac u 24. minuti i doveo domaćine u vodstvo. Juventusu "na mlin" je išlo i izjednačenje Berardija u 32. minuti, no gosti su s igračem manje u nastavku izveli preokret.

Prvo je u 53. minuti na dodavanje Krstičića izjednačio Icardi, a potom je isti igrač u 69. minuti iskoristio dodavanje Obianga i postigao pogodak za 1:2. Do kraja torinski velikan unatoč velikim naporima nije uspio doći do pogotka i ekipa iz Genove "osladila" se šestom pobjedom u sezoni.

Drugo veliko iznenađenje nedjeljnog programa je pobjeda Pescare u Firenci. Gosti su s Vukušićem na klupi u drugom poluvremenu slomili Fiorentinu. U 57. minuti je Jonathas na asistenciju Weissa doveo goste u vodstvo, a priču je pred sam kraj zaključio Celik. Pescara je tako iskoristila ono malo prilika koje je imala, dok su domaćini unatoč čak 15 udaraca u okvir vrata protivnika i 64 posto posjeda lopte ostali bez pogotka.

Milan se, pak, "osladio" pobjedom protiv posljednjeplasirane Siene. Bojan na dodavanje Boatenga i Pazzini iz kaznenog udarca u razmaku od 67. do 80. minute stvorili su nedostižnu prednost, koju je tek u 87. minuti smanjio Paolucci.

Uspješan je danas bio i drugi klub iz Genove. Na stadionu Luigi Ferraris gostovala je Bologna, a taj problem riješio je s dva pogotka Marco Borriello. Za 1:0 zabio je u 57. minuti nakon proigravanja Immobilea, dok je 16 minuta nakon toga postavio i konačan rezultat za vrlo vrijednu pobjedu Genoe protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak.

Parma je produžila krizu Palerma, i to u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Belfodil je u 62. minuti doveo domaćine u vodstvo, no ekipa sa Sicilije došla je na prag osvajanja boda u 85. minuti. Zabio je tada hrvatski napadač Igor Budan na dodavanje Morganella. Ipak, za veliko slavlje Parme zaslužan je Amauri, strijelac u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Do minimalne pobjede stigao je i Chievo, na svom stadionu Marcantonio Bentegodi. Za konačnih 1:0 zabio je u 37. minuti Cofie i klubu iz Verone omogućio preskakanje današnjeg protivnika na prvenstvenog tablici.

• dalmoš06.01.2013. u 19:42
    ajde napokon da je juve kiksa protiv "male" ekipe.. to mi se dosad činilo nemogućim al eto šta je nogomet...valjalo bi da se malo zakomplicira borba za sam vrh, iako mi se dosad čini da je to samo borba za 2.misto..
    dalmoš
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 18:54
    neka neka..treba se malo zakomplicirat situacija na vrhu
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 18:38
    Kakav dan u Seriji A. Inter ako se ne trgne, proda nekoliko loših igrača i dovede bolje zamjene, teško će do mjesta za Ligu prvaka. Navijam za njih, ali trenutna igra im je katastrofa. Fiorentina unatoč današnjem porazu ima puno bolju igru i ekipu, a tu su još i Lazio, Roma, Napoli, Milan... Juve i... [više na forumu]