Napoli
Napoli 4:1 Roma
Roma

Josip Piršljin • nedjelja, 06.01.2013.

U posljednjoj utakmici 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na svom stadionu ugostio Romu i nanio joj težak poraz 4:1. Ponovno se istaknuo Urugvajac Cavani koji je upisao hat-trick i najzaslužniji je što se njegova momčad opet nalazi na trećem mjestu tablice.

Derbi 19. kola u Serie A odigrali su Napoli i Roma. Od ove se utakmice očekivao veliki broj pogodaka i mnoštvo uzbudljivosti, a igrači nisu razočarali, pogotovo domaći. Sastav iz Napulja pobijedio je goste iz glavnog grada s 4:1 i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u svim natjecanjima.

Još je jednom čovjek odluke bio Edinson Cavani. Urugvajac je postigao tri pogotka i na taj je način preskočio Stephana El Shaarawyja na listi najboljih strijelaca. Napadaču Napolija posljednji gol protiv Rome bio je ukupno 16. prvenstveni ove sezone.

Trebalo mu je samo četiri minute na početku da se upiše u strijelce nakon što ga je vrlo lijepo proigrao Goran Pandev. I Makedonac je odigrao odlično, sudjelovao je kod sva tri pogotka Urugvajca. S minimalnim vodstvom Napoli je otišao na predah, no u nastavku je opet na scenu stupio El Matador.

U 48. minuti iskoristio je smušenost u obrani Rome i uz malo sreće uspio prevariti Goicoecheu. Svoj treći gol zabio je u 70. minuti kada je nakon kornera Pandeva bio najviši u skoku i jednostavno pospremio loptu u mrežu.

Roma je pokušala izvući nešto više od uvjerljivog poraza nakon što je Osvaldo smanjio na 3:1 kada je prevario De Sanctisa i domaćeg braniča. Pjanić je bio asistent, ali je ubrzo nakon toga zaradio isključenje poslije neopreznog starta na Džemailiju. Konačni udarac Rimljanima zadao je Maggio u samoj završnici utakmice. Napoli se vraća na treće mjesto, dok će Roma ostati šesta.

• Obrisan korisnik09.01.2013. u 23:13
    Tvoj komentar je smiješan,Tal liga zadnjih godina nema toliko promiđbe kao Engleska ili Španjolska ali je po mom mišljenju 100 puta zanimljivija recimo od Španjolske, u egalu sa Engleskom ligom,Najsmešnije mi je kad netko na osnovu ljepote igre i novaca utučenih u ligu donosi odluku o rankingu te... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.01.2013. u 10:54
    Izvrsna utakmica! Neki stalno zaboravljaju da se dobar nogomet igra i van Engleske i Španjolske. Bundesliga i Serie A i dalje su super-atraktivna natjecanja. Što se tiče same utakmice, rezultat je malo nepravedan za Romu, De Sanctis je branio sjajno i dovodio ih u očaj, ali Napoli je svejedno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.01.2013. u 09:24
    El Matadore je strašan, pravi golgeter nije isto dati 30 golova u španjolskoj i italiji, još 3-4 sezone za redom u ne baš vrhunskom klubu iako je dobarmogu se Messi i CR pokrit po ušima ovaj je igračina
  • Obrisan korisnik07.01.2013. u 00:36
    Cavani gazi nemilosrdno.bilo bi dobro da popuni neki dobar klub a opet baš mi se sviđa ovako konkurentan napoli kojem fali koji dobar igrač da napadnu naslov.
  • Obrisan korisnik07.01.2013. u 00:06
    Pa i nije baš zadnji, tal. je pala u odnosno na prije 10 godina, ali ima tamo igrača koji bi mogli podići ligu, da ih sad ne nabrajam. Jedino što me zanima gdje su sad simpatizeri Rome koji su spominjali u komentarima onog članka gosp. Tottija da će osvojit naslov, sad se dokazalo da oni mogu... [više na forumu]