Udinese
Udinese 3:0 Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 06.01.2013.

Nogometaši Intera na vrlo su loš način ušli u novu godinu. U prvoj utakmici nakon kratke pauze Nerazzurri su gostovali u Udinama gdje ih je domaća momčad pobijedila s 3:0. Inter nije iskoristio svoje šanse, no zato je ubojit još jednom bio Antonio Di Natale.

Andrea Stramaccioni je odlučio za ovaj susret postaviti nešto ofenzivniju formaciju s Cassanom i Palacijom u napadu, te Jonathanom i Pereirom na bokovima. Hrvatski napadač Marko Livaja je ovog puta ostao na klupi. S druge strane, Francesco Guidolin je najviše pouzdanja imao u Di Natalea kojem je društvo u prednjoj liniji radio Muriel.

Iako su i jedna i druga momčad pokazale želju za napadačkom igrom i ranim pogotkom, u prvom poluvremenu ipak nije bilo golova. Nekoliko dobrih prilika vidjeli su gledatelji na Friuliju, no igrači nisu bili precizni. Di Natale je mogao Udinese dovesti u vodstvo kada je opasno pucao, ali Inter je spasila vratnica.

U nastavku su nogometaši iz Milana bolje krenuli, počeli su sve više prijetiti i izgledalo je kako su puno bliže pogotku. Palacio je imao dvije dobre šanse, posebno je izgledna bila ona u kojoj mu je Guarin poslao sjajnu loptu u sredinu šesnaesterca, ali Argentinac je vrlo loše pucao i lopta je otišla preko vratnice.

Odmah u sljedećem napadu Udinese je kaznio promašaje Intera i poveo. Igrala se 63. minuta kada je Pasquale dubinskom loptom pronašao Di Natalea. Kapetan crno-bijelih imao je dovoljno prostora da uputi neugodan prizeman udarac sa strane prema bivšem suigraču Handanoviču što Slovenac nije mogao obraniti.

Samo minutu kasnije Inter je doživio novi težak udarac. Juan Jesus je zaradio drugi žuti karton nakon nesmotrenog starta na Murielu, te su Nerazzurri morali do kraja igrati s jednim nogometašem manje.

Utakmica je bila riješena u 75. minuti nakon dobro odigrane polukontre Udinesea. Basta je povukao s desne strane, ušao u sredinu i tada poslao loptu u prostor za Muriela koji je pobjegao gostujućoj obrani i preciznim udarcem postavio 2:0. Konačan udarac Inter je zadobio u 80. minuti kada je Di Natale ponovno zabio poslije asistencije Lazzarija.