Damir Žbulj • subota, 26.01.2013.

Subotnje popodne rezervirano je njemačku nogometnu Bundesligu, a na rasporedu je bilo pet utakmica 19. kola. Wolfsburg je s Perišićem i Olićem poražen kod Hannovera, Eintracht je svladao Hoffenheim, Mainz je s Klasnićem na klupi slavio u gostima kod Greuther Fürtha, Borussia Mönchengladbach s 2:1 je bila bolja od Fortune, dok su Augsburg i Schalke odigrali susret bez pobjednika, ali i bez postignutih golova...

Wolfsburg je nakon odlične pobjede na otvaranju nastavka sezone protiv Stuttgarta, gostovao kod neugodnog Hannovera Mirka Slomke. Istog Hannovera koji je prije tjedan dana poražen od Schalkea s vaterpolskih 5:4. Mogla se očekivati utakmica puna golova, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić krenuo je za Vukove od prve minute, Olić se našao na klupi, dok Lakić nije bio niti u zapisniku.

Već od početka utakmice stvari su se otvorile dobro za domaćina kada je Abdellaoue u trećoj minuti Hannover doveo u vodstvo. U susretu s puno tempa, gosti nisu stigli do izjednačenja, ali su se nadali povratku u utakmicu nakon što su desetak minuta prije odmora ostali s igračem više na terenu.

Pocognolis je u svom debiju zbog grubosti zaradio crveni, isključujući karton, no, ekipa Hannovera nije zbog toga pokleknula. Slomka je taktički s terena povukao strijelca prvog pogotka, ušao je Pander, a već u 38. minuti AWD-Arena u Hannoveru proključala je od oduševljenja kada je Mame Biram Diouf uspio, u drugom pokušaju, ramenom spretno pospremiti od vratnice odbijenu loptu u mrežu, za 2:0.

U nastavku, Wolfsburg je bolje posložio svoje redove, a ulazak Madlunga početkom drugogo poluvremena donio je nadu u sustizanje zaostatka. Upravo je Madlung, na asistenciju Polaka, smanjio rezultat na 2:1.

Ivica Olić ušao je u 66. minuti, Perišić je odigrao čitav susret, ali pogodak vrijedan boda nisu niti oni, ali niti njihovi suigrači uspjeli postići. Vukovi su tako s 22 osvojena boda ostali u donjoj polovici tablice, dok Hannover polako ali sigurno grabi prema mjestima koja naredne sezone vode u europska natjecanja. U idućem kolu gostuju kod Werdera u Bremenu, dok će Wolfsburg na svom travnjaku dočekati Augsburg.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić čitavu je utakmicu proveo an klupi za rezerve, ali je njegov Mainz stigao do pobjede kod Greuther Fürtha. Uvjerljiva je to bila predstava gostujućih nogometaša, koji su tri lopte pospremili u mrežu domaćina.

Iako pogodaka u prvih 45 minuta nije bilo, u nastavku gosti pronalaze put do pobjede. Adam Szalai svoj je deseti gol sezone postigao u 53. minuti, na asistenciju Ivanschitza, dok je na 0:2 povisio Malli u 65. minuti dvoboja.

Szalai se proslavio svojim 11 ovosezonskim bundesligaškim pogotkom šest minuta prije kraja, za konačnih 0:3. Mainz nastavlja s odličnom sezonom, trenutno su peti s 30 osvojenih bodova, no, u idućem kolu u goste im dolazi Bayern.

Borussia iz Mönchengladbacha sva je tri boda osigurala golovima već u prvih 45 minuta, međutim, gosti iz Düsseldorfa u nastavku su zaprijetili, jednom svladali ter Stegena, ali do boda nisu uspjeli.

Autogol gostujućeg Juanana već u šestoj minuti usmjerio je tijek utakmice, dok je već do 14. minute bilo 2:0, nakon što je precizan bio Herrmann na asistenciju Nizozemca Luuka de Jonga.

Sreća se Fortuni osmjehnula početkom nastavka, Schahin smanjuje na 2:1, ali na njihovu žalost, bilo je to za konačni rezultat. U idućem kolu Fortuni u goste dolazi Stuttgart, dok Borussia gostuje kod Nürnberga.

Eintracht je s identičnih 2:1 svladao Hoffenheim, a pogodak odluke postigao je Aigner u 67. minuti utakmice. Domaćin je poveo desetak minuta prije poluvremena, strijelac je bio Lanig, dok je Volland poravnao na 1:1.

Aignerov gol za pobjedu Eintrachtu je osigurao odlično četvrto mjesto pred gostovanje idućeg vikenda kod Hamburga. Hoffenheim tone sve dublje, u opasnoj su zoni ispadanja i do kraja sezone vodit će veliku bitku za opstanak. Već u 20. kolu priliku za početak boljih dana probat će iskoristiti na svom terenu protiv Freiburga.

Schalke je nakon golijade u prošlom kolu i pobjede u susretu s devet postuignutih pogodaka ovog vikenda kod Augsburga odigrao totalno suprotnu utakmicu. U 90 minuta nije bilo pogodaka, čime svakak mogu zadovoljniji biti domaći igrači, koji je svaki bod odlučujući u borbi za očuvanje bundesligaškog statusa.

Ekipa iz Gelsenkirchena će se pobjedničkim navikama pokušati vratiti narednog vikenda kada im na njihov stadion dolazi posljednje plasirani Greuther Fürth.