Bundesliga, 19. kolo, 27.01.2013, 15:30 h
Hamburger SV 3:2 Werder Bremen
Werder Bremen

HSV-u tri boda u derbiju sjeverne Njemačke, Werder završio s devetoricom

Vedran Babić • nedjelja, 27.01.2013.

Prva nedjeljna utakmica njemačke Bundeslige bila je prava "ljepotica". Na Imtech Areni u Hamburgu domaćin HSV pobijedio je velike rivale Werder u dvoboju s ukupno pet pogodaka, pregršt šansi i dva crvena kartona...

Pretposljednja utakmica 19. kola njemačke lige sreću i radost donijela je nogometašima HSV-a, koji su pred svojim navijačima s 3:2 bili bolji od Werdera u 98. derbiju sjeverne Njemačke. Tom pobjedom preskočili su Hannover na devetoj poziciji, dok Werder, koji za pobjedu ne zna još od 2. prosinca prošle godine, ostaje na 12. poziciji sa šest bodova manje od današnjih suparnika.

Igrači Thomasa Schaafa imali su rano vodstvo (Lukimya), no HSV je u prvom dijelu izjednačio (Son), a početkom drugog i "odjurio" na 3:1 (Aogo, Rudnevs). Gosti iz Bremena ubrzo su smanjili na 3:2 (Sokratis), no do kraja utakmice više nije bilo pogodaka. Kako je utakmica odmicala kraju, tako su igrači Werdera bili sve nervozniji, a rezultat toga bila su dva isključenja, Fritza i Arnautovica.

U konkurenciji za nastup bila su ukupno trojica hrvatskih nogometaša, no na travnjaku je bio samo, očekivano, Milan Badelj. Hrvatski je veznjak odigrao svih 90 minuta za pobjednike, dok je njegov suigrač Ivo Iličević ostao na klupi. Kod gostiju, Mateo Pavlović još čeka na svoj prvenstveni debi.

Utakmica je od samog početka bila atraktivna i efikasna, obostrano. U uvodnim minutama prijetili su Rudnevs na jednoj te Junuzović i Ekici na drugoj strani. U devetoj minuti Werder je poveo. Ignjovski je izveo korner, a u skoku je najviši bio Lukimya.

HSV nije dugo tugovao, dapače. Brzo je krenuo po izjednačenje i do njega stigao u 23. minuti. Badelj je pronašao Sona, koji je s lijeve strane pogodio suprotni kut vratara Mielitza. Pokušavali su do kraja prvog dijela Badelj i Van der Vaart za domaćine te Ekici i De Bruyne za goste, no na predah se otišlo neriješenim rezultatom.

Tek što se krenulo s centra u drugom dijelu, HSV je poveo 2:1. Son je ovoga puta bio asistent za Aogoa. Samo minutu kasnije Rudnevs je propustio realizirati priliku za povećanje vodstva, no u 52. minuti iskupio se za taj promašaj pogodivši za 3:1 nakon ubačaja Aogoa.

Dvije minute poslije Werder se vratio u igru. Pucao je Sokratis po sredini gola, a lopta je prošla ispod vratara Adlera, koji je mogao bolje reagirati. U 56. minuti Werderov trener Thomas Schaaf uvodi Arnautovica umjesto Gebrea Selassieja. Arnautovicev nastup bio je pod znakom pitanja nakon što dva dana prije utakmice nije trenirao. Iz istog razloga u zapisniku se nije našao Hunt.

Nedugo zatim Van der Vaart je imao šansu vratiti dva gola prednosti, ali je bio neprecizan. Werder je uzvratio preko De Bruynea i Ekicija, no ni oni nisu pronašli put do Adlerove mreže.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji period igre, s malo izglednih prilika za pogodak. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena. U 80. minuti gostujući kapetan Fritz zaradio je drugi žuti karton, čime je dodatno otežao posao svojoj momčadi. U 86. minuti Son je mogao staviti "točku na i", ali je njegov udarac s vrha kaznenog prostora otišao visoko preko gola.

Na ulazu u sudačku nadoknadu Arnautovic je zbog prekršaja zaradio žuti karton, a potom, zbog fingiranja nabijanja lopte u smjeru glavnog suca, i drugi žuti, tako da su gosti završili utakmicu s devetoricom igrača na terenu. U drugoj od tri minute nadoknade Petersen nije realizirao posljednju šansu gostiju za izjednačenje.

HSV - Werder 3:2 (1:1)
Son 23', Aogo 46', Rudnevs 52'/ Lukimya 9', Sokratis 54'

HSV: Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Janse - Badelj, Skjelbred (od 62. Arslan), Aogo, Van der Vaart (od 82. Rincon) - Son (od 90. Rajković), Rudnevs

Werder: Mielitz, Gebre Selassie (od 56. Arnautovic), Lukimya, Sokratis, Schmitz - Fritz, Ignjovski, Junuzović, Ekici (od 89. Prödl), De Bruyne - Petersen

• Obrisan korisnik28.01.2013. u 16:02
    Gledao sam ga zadnjih 5 kola. Dok je u dinamu radio čuda u napadačkom smislu, ovdje je puno jači u defenzivnom dijelu igre. Valjda zbog VDV-a.Kod Badelja sve štima, samo mu koncentracija pada te tu i tamo fula lagana dodavanja koja nebi smio promašiti. Jedva čekam da zacementira mjesto sa Lukom u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 18:25
    Igrati u tako jakom klubu i još biti stalni član prve momčadi je lijepi uspjeh za Milana Badelja!