Splićani porazom od Szolnokija zakomplicirali borbu za opstanak u ABA ligi

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 26.01.2013.

Košarkaši Splita neugodno su iznenadili svoje navijače i porazom od Szolnoki Olaja značajno zakomplicirali svoju situaciju na ljestvici ABA lige. Loših 40 minuta Žutih kaznila su dvojica Amerikanaca, Florence i Bell, koji su tako revitalizirali Szolnokijeve nade u izbjegavanje posljednjeg mjesta...

Split je Szolnoki dočekao u namjeri da se pobjedom odvoji za četiri pobjede od mađarskog "fenjeraša" i tako si osigura mirnu završnicu ABA lige bez prevelikog stresa.

Mađari su prije desetak dana doveli novog američkog razigravača Jamesa Florencea, koji je prvu četvrtinu otvorio gotovo senzacionalno. Zabio je 15 poena, šetao se pored splitske obrane, poentirao sa svih pozicija i uz pomoć sunarodnjaka Bella održavao prednost Szolnokija.

Minutu prije kraja prve četvrtine gosti su imali 20:27, no kako se umorio Florence, tako je Split došao do daha. Serijom od 9:0 Žuti su preuzeli vodstvo na početku druge četvrtine (29:27), no dalje od toga nisu išli. Čvrsti su bili Mađari, držali se u egalu i na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Splita - 40:39.

I u trećoj četvrtini nastavilo se mučenje Splićana, posebno u napadu. Mimica je s nekoliko pogođenih šuteva držao Splićane, no nikako da se dogodi onaj očekivani "klik", koji bi Žute odveo na veću prednost.

Opet su se razigrali Amerikanci Florence i Bell, a Krušlinova trica sa sirenom spriječila je neugodniji zaostatak na ulazu u četvrtu četvrtinu od 54:56. Usput su Splićani ostali bez Vujčića, koji je ozlijedio list i više se nije vraćao na parket.

Iskoristio je to Bader na otvaranju posljednje četvrtine i ispod koša držao Szolnoki u prednosti. Kad se na parket opet vratio i Florence, prednost gostiju otišla je do već značajnih 59:65 četiri minute prije kraja.

Splićani jednostavno nisu imali napadački odgovor, izgledali su loše, nepokretno, bezidejno. Ni Szolnoki nije odigrao neku spektakularnu utakmicu, ali u večerašnjoj utakmici vrlo dobro su zatvorili splitski napad i "pročitali" sve što su splitski igrači pokušavali.

Trica Horvatha za 60:68 dvije minute prije kraja bila je točka na i gostujuće pobjede kojom su Mađari revitalizirali svoje šanse za izbjegavanje posljednjeg mjesta, a Splićani prilično zakomplicirali svoju situaciju.

Mađare je predvodio odlični James Florence s 24 poena, Bell je ubacio 14, Bader 9. Kod Splićana samo je Mimica ubacio dvoznamenkast broj poena - 18.

• Obrisan korisnik26.01.2013. u 22:46
    jašta stari plac, igrači stječu iskustvo. mimica, vukušić, subotić, vujčić stječu veliko iskustvo da sutra dobro odigraju u veteranskoj ligi na dračevcu. a vuković. marinelli i markulin stječu iskustvo za navijanje iz publike. ajme majko šta je ovo bilo.
  • Obrisan korisnik26.01.2013. u 22:13
    nema panike,ova sezona je donila puno dobroga,klub se vraća iz pepela,a igrači stiču iskustvo,nadam se samo da će ovo preoblikovanje uspit,to je puno važnije nego večerašnji poraz.