Cibona bez iznenađenja protiv Budućnosti, Podgoričani sretni na put kući

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • subota, 02.02.2013.

Cibona je doživjela 13. ovosezonski poraz u ABA ligi. U susretu kandidata za ispadanje i momčadi koja se bori za Final Four, Vukovi u 20. kolu u Domu Dražena Petrovića nisu uspjeli zaskočiti podgoričku Budućnost, koja je rano preuzela rezultatsku kontrolu i proslavila zasluženu pobjedu. Do nje su gosti došli bez previše problema...

S ranim odlaskom u krivom smjeru, košarkaši Cibone ostali su bez prave prilike da nadjačaju Budućnost u 20. kolu regionalne lige. Vukovi su pred svojim navijačima izgubili sa 73:60, ne pružajući željeni otpor gostima iz Podgorice, koji su ove večeri na vrlo jasan način pokazali zbog čega se oni bore za završni turnir, a Cibona je u donjoj polovici ljestvice.

Sandro Nicević pred vratima

Cibona bi za Final Four Kupa Krešimira Ćosića, koji će biti održan u srijedu i četvrtak u Domu Dražena Petrovića, mogla biti ojačana za Sandra Nicevića. Vukovi traže novog igrača pod košem, a čini se da će to biti iskusni nekadašnji hrvatski reprezentativac, koji se već pojavio na treningu u Ciboninoj dvorani i čeka se samo potvrda dolaska.

Cibosi će na završnom turniru Kupa u polufinalu igrati protiv Zadra, u srijedu u 20:15 sati.

Subotnjim blijedim nastupom, Vukovi su izazvali zvižduke na poluvremenu i još glasnije negodovanje u završnici i na kraju susreta, kada su im navijači poslali poruku da bi se trebali stidjeti. Poslije utakmice, dio te poruke prihvatio je i Danijel Lutz, priznajući da nije lako prijeći preko ovakvog angažmana njegove momčadi na domaćem parketu.

Budućnost je poslije nešto više od tri minute povela s 9:2, najavljujući u kojem će se smjeru kretati ova utakmica. Kako u ranoj fazi susreta nitko od Vukova nije bio raspoložen, a obrana je bila jako slaba, gosti iz Podgorice su u osmoj minuti odmaknuli do 20:8. Bez Ciboninog većeg približavanja, poslije prvih 10 minuta bilo je 26:16.

U drugoj dionici momčad Danijela Lutza počela je pokazivati znakove života u obrani, a s napadačkim učinkom Andrije Žižića, Vukovi su se u 12. minuti približili na 26:22. No, radost je trajala kratko. Krenuo je Vladimir Mihailović, koji je do kraja postao prvi strijelac gostiju, a uz podršku Geralda Leeja, dvije i pol minute do poluvremena Budućnost je bila na dotad najvećih 40:26.

Predvođeni Žižićem i s ponekim poenom Jerela Blassingamea, a gotovo bez ikakvog vanjskog šuta, Cibosi do poluvremena nisu stigli bliže od osam poena zaostatka. Na odmor se otišlo s 44:34 na goste.

Treća četvrtina je u jednom trenutku probudila nadu Vukova. Serijom od 7:0, smanjili su minus od 14 poena i u 27. minuti stigli na 50:43, ali svaki put kada je trebalo iskoristiti napad za dodatni impuls, dogodili su se promašaj ili izgubljena lopta. Cibona nije stigla bliže od tih sedam razlike, u posljednjih 10 minuta ušlo se s 58:48 za Budućnost.

Rano u završnoj dionici Vukovi su se približili na 60:51, ali kvalitetna gostujuća obrana, koja im je bila glavna snaga kroz cijelu utakmicu, u nastavku je bila preteška prepreka za domaću momčad. Do kraja nije bilo prave dvojbe kome će pripasti pobjeda.

Vladimir Mihailović ubilježio je 23 poena i pet skokova, a Aleksa Popović 10 poena za goste. Čedomir Vitkovac imao je devet poena i 11 skokova. Andrija Žižić završio je s 14, a Jerel Blassingame s 13 poena za Cibonu.

• Obrisan korisnik03.02.2013. u 12:50
    Steta, mogla je Cibona pobediti i pomoci Radnickom! :)
  • narada10803.02.2013. u 12:22
    Dečki, ja se oprostim od pratnje ABA lige. To nema više smisla, to moraš biti mazohist da to sve trpiš. U stvari bi čovjek mogao napisati iste komentare nakon svake utakmice naših predstavnika. Klubska košarka na dnu svih dna. Klubovi koji ove sezone ne blistaju (npr. Krka, Partizan) gaze naše... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 09:17
    Tko je uopće Danijel Lutzer? Gdje je igrao i koga je trenirao prije nego što je došao u Cibonu i najvažnije tko ga je doveo? Molim novinare da to istraže, vjerujem da bi bilo zanimljivo znati odgovor na to pitanje.
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 09:13
    Cibona je pobjedila u Podgorici kada je Arapović igrao na toj poziciji i dao dvije ključne trice za pobjedu, dakle mogao je sa njim probati.... mogao je isto tako organizirati neku akciju dva na dva za Šarića ako ga je več stavio na četvoru jer je brži od čuvara, mogao je svašta, ali radi se o... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 07:40
    nekad veliki klub je spao na Lutza, Antunovica,Lovrica i Vanjka. Ovo je kao ruzan san, sramota jedna.