Bundesliga, 20. kolo, 02.02.2013, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 0:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Igor Šestak • subota, 02.02.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Bundeslige snage su u Hamburgu odmjerili domaći HSV i Eintracht iz Frankfurta. Gosti su rezultatom 2:0 odnijeli sva tri boda, a igrač utakmice bio je hrvatski napadač Srđan Lakić. Samo četiri dana nakon što se pridružio Eintrachtovoj momčadi zaigrao je u početnoj postavi i postigao oba pogotka. Eintrachtu je to prva pobjeda u Hamburgu još od 1998. godine, a HSV-u je pritom prekinuo niz od četiri uzastopne domaće pobjede. Za domaću momčad Milan Badelj je odigrao prvih 45 minuta i zaradio žuti karton.

Momčad HSV-a dobro je krenula u 2013. godinu te je u prve dvije prvenstvene utakmice osvojila četiri boda. S optimizmom je dočekala Eintracht, četvrtoplasirani klub na tablici, koji je u prve dvije ovogodišnje utakmice zabilježio po pobjedu i poraz. Ova utakmica bila je ujedno i dvoboj hrvatskih nogometaša. U početnoj postavi HSV-a našao se Milan Badelj, dok je kod Eintrachta mjesto u napadu dobio Srđan Lakić, iako je klubu pristupio samo četiri dana ranije. Ivo Iličević ovoga puta nije bio među 18 prijavljenih igrača domaće momčadi.

Već u prvih desetak minuta Lakić je pokazao da je željan igre i pogodaka te se našao u dvije izgledne situacije koje nije uspio realizirati. Domaćini su u utakmicu ušli prilično rezervirano, a prvi žuti karton na utakmici zaradio je Milan Badelj u 18. minuti. To mu je peti ove sezone i zbog njega će morati preskočiti iduću utakmicu.

Nakon uvodnih promašaja, Lakić je u 22. minuti dosta sretno došao do prvijenca za Eintracht. Nakon podužeg napada Eintrachta s desne je strane iz okreta pucao Aigner, HSV-ov vratar Adler dotaknuo je loptu vršcima prstiju, no na pravom je mjestu bio Lakić i gurnuo ju preko crte.

Primljeni pogodak prodrmao je domaćine. Prijetili su Rudnevs i Son, ali bez uspjeha. U 36. minuti na scenu je ponovno stupio Lakić i udvostručio vodstvo Eintrachta. Velike zasluge za pogodak ponovno pripadaju Aigneru koji je centrirao s desne strane, a Lakić je iskoristio loše postavljanje HSV-ove obrane i glavom pogodio mrežu Adlera.

Thorsten Fink je već na poluvremenu napravio dvije izmjene, a jedan od igrača koji su ostali u svlačionici bio je i Badelj. U 49. minuti Lakić se umalo upisao i u asistente. Uposlio je Meiera, Eintrachtovog najboljeg strijelca ove sezone, ali je njegov udarac odsjeo na vratnici. HSV je u nastavku bio bolji i opasniji, ali sve pokušaje uspješno je zaustavljao gostujući vratar Trapp. Eintracht je imao još nekoliko obećavajućih kontranapada, no rezultat je ostao nepromijenjen. Lakić je na terenu ostao do 83. minute kada ga je zamijenio Matmour.

Ovom pobjedom Eintracht se po bodovnom učinku izjednačio s Borussijom iz Dortmunda koja trenutno drži treće mjesto, a u nedjelju igra derbi protiv drugoplasiranog Bayera iz Leverkusena.

• cameosis03.02.2013. u 08:57
    EINTRACHT! EINTRACHT! EINTRACHT! EINTRACHT!najmanje po drugo mjesto, gazi gazi ale!
    cameosis
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 01:42
    Ovi u Wolfsburgu su stvarno teške budale.. Kroz klub im je prošlo barem 10 igrača koji nisu dobili normalnu priliku. Oni su se samo ove sezone odrekli Mandžukića i Lakića, dvojca koji može čak u tako prosječnoj momčadi zabit 30-40 golova u sezoni. Ne kužim kako mogu bacat tako pare u vjetar... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 00:21
    Danas dominacija naših strijelaca u Bundesligi,bravo momci!
  • interreg02.02.2013. u 23:40
    Drago mi je za Lakica, stvarno je nezasluzeno pao u zaborav a Eintracht je perfektna momcad za njega jer jednostavno nije imala takvog napadaca. To pase ko kec na desetku! samo naprijed,.