Uvjerljivim slavljem nad Szegedom Schaffhausen pomogao sebi, ali i Zagrebašima

Damir Žbulj • petak, 08.02.2013.

U nastavku Lige prvaka odigran je i prvi susret u skupini D, u kojoj se nalazi i Croatia osiguranje Zagreb. Uvjerljivom pobjedom nad Pick Szegedom Kadetten Schaffhausen uključio se u borbu za osvajanje četvrtog mjesta koje vodi u osminu finala, ali je i pomogao Zagrebašima, koji pobjedom u ovom osmo kolu nad Dinamom iz Minska imaju priliku zauzeti toliko željenu poziciju koja bi ih smjestila među 16 najboljih europskih ekipa. U skupini A, nakon što su Čehovski Medvedi remizirali s HSV-om, Flensburg je deklasirao Partizan te se bodovno poravnao s Rusima i njemačkim kolegama iz Hamburga...

Osmo kolo Lige prvaka u skupini D donijelo je dvoboj švicarskog Schaffhausena i Pick Szegeda. Mađari su imali jednostavnu računicu, pobjedom praktički izbaciti Kadetten iz utrke za četvrto mjesto te napraviti važan korak naprijed i pred Croatia osiguranje Zagrebom. Međutim, Švicarci su odigrali odličnu utakmicu, uzeli drugu pobjedu te se ravnopravno uključili za poziciju koja vodi u osminu finala.

Raspoloženi Slovaci, ali ne i Hrvati

Najbolji u obje ekipe bili su Slovaci, ali je više razloga za slavlje imao Kukučka, koji je za domaćina postigao osam golova, baš kao iPendić. Kod gostiju Šulc je zabio deset golova, ali osim Ancsina sa šest golova, nije baš imao previše raspoloženih suigrača. Hrvatski pivot Pribanić se jednom upisao u listu strijelaca, a Blažević je ostao bez napadačkog učinka. Kod Schaffhausena Marko Mamić jednom je zatresao suparničku mrežu.

Prvi ovosezonski međusobni dvoboj ovih suparnika završio je minimalnom pobjedom Szegeda, pogotkom u posljednjim sekundama tog dvoboja, no, u uzvratu nije bilo mjesta za nervozu švicarskih navijača. Od samog početka njihova ekipa kontrolirala je dvoboj, iako su bili lišeni usluga jednog od svojih ponajboljih igrača, vratara Vaskevičiusa.

Kadetten je već u prvom dijelu praktički riješio susret, a prednost od osam pogodaka činila se nedostižnom, bilo je visokih 21:14. U nastavku Pick je priprijetio, ali obrana koja na kraju primi 36 pogodaka teško da može do bilo kojeg rezultata osim poraza. U jednom trenutku drugog dijela gosti iz Mađarske uspjeli su se vratiti na samo četiri pogotka minusa, ali to je bilo sve. Schaffhausen je desetak minuta prije kraja imao i deset pogodaka viška (31:21), a rezultat se na kraju zaustavio na 36:29.

Ovom pobjedom Švicarci su upisali svoj četvrti bod, poravnali sa Szegedom na ljestvici, ali su i stekli prednost pred Mađarima s obzirom na bolji međusobni omjer. Pomogli su tako indirektno i Zagrebašima, koji pobjedom u subotu u Areni nad Dinamom iz Minska imaju priliku zasjesti na četvrtu poziciju s bodom viška od oba ova suparnika. Kadetten u idućem kolu dočekuje Füchse, a u posljednjem gostuje u Zagrebu. Szeged u devetom kolu igra kod kuće protiv Dinama, a posljednjem kolu gostuju u Berlinu kod Lisica.

SG Flensburg-Handewitt - Partizan

Nakon što su u prvom susretu osmog kola u skupini A Čehovski Medvedi i HSV odigrali bez pobjednika, Flensburg se lagano obračunao s Partizanom te se na vrhu ljestvice bodovno izjednačio i s Rusima, ali i s njemačkim kolegama iz Hamburga. U posljednja dva kola sigurno će biti uzbudljiv rasplet u borbi za pobjednika te skupine.

Protiv Partizana su igrači Ljubomira Vranješa gradili svoju prednost u prvom dijelu, ali su se gosti iz Beograda u nekoliko navrata vraćali u utakmicu. Još je u 20. minuti dvoboja bilo samo +1 za domaćina, ali serijom u završnici Flensburg odlazi na 17:13, što ej bio i rezultat poluvremena.

U nastavku bez nervoze, ubrzo su Nijemci slomili uporne goste, otišli i na sedam, osam pogodaka viška te do kraja nije bilo nedoumica oko konačnog ishoda. Završilo je 31:23.

Najbolji je kod Flensburga bio Eggert sa sedam pogodaka, Svan Hansen zabio je pet, Glandorf i Mogensen dodali su svaki po četiri. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Radivojević s pet golova.

Flensburg u idućem kolu dočekuje Ademar Leon, a Partizan je domaćin HSV-u.