Inter remizirao s Ukrajincima i Uzbekistancima te izgubio od Poljaka, Lokosi bolji od Mađara

Borna Rupnik • nedjelja, 10.02.2013.

Momčad Intera iz Zaprešića odradila je turski dio zimskih priprema uz tri nove prijateljske utakmice, dok su nogometaši Lokomotive u generalnoj probi za nastavak sezone pobijedili suparnika iz Mađarske...

Sastav Borimira Perkovića vratio se u svoj Zaprešić, a iza Intera su još tri pripremna ogleda u Turskoj. Nakon remija sa Spartakom iz Nalčika i pobjede nad poljskim Gornikom, uslijedili su ogledi protiv Karpatyja iz Lviva, Ruch Chorzowa te uzbekistanskog Nassafa.

S Ukrajincima je odigrana utakmica bez pogodaka, dok su Poljaci hrvatskog predstavnika pobijedili rezultatom 2:0. Strijelci su u drugom poluvremenu bili Janoszka i Sultes . Nassaf je dva puta vodio protiv Intera, pogocima Saifijeva, ali je jednom izjednačio Hadžić, a jednom Budimir za konačnih 2:2.

Ozlijeđeni su se iz Turske vratili Plazanić i Hanžek, dok Herceg ima povišenu temperaturu, ali bi trebao biti spreman za nastavak hrvatskog prvenstva i okršaj sa Zadrom u petak.

Momčad Lokomotiva igrala je s mađarskim Kaposvarom u posljednjoj provjeri uoči novih izazova u MAXtv Prvoj ligi. U Rovinju su za pobjedu Zagrepčana precizni bili Puljić u 65. te Zakarić u 80. minuti, a obje su momčadi po jednom pogađale okvir gola.