MAXtv Prva liga, 20. kolo, 15.02.2013, 17:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Robi Kezele (Rijeka)

Vedran Babić • petak, 15.02.2013.

Utakmica 20. kola MAXtv Prve lige na stadionu u Parku mladeži donijela je pet pogodaka i slavlje domaće momčadi. Split je tako nastavio odličnu formu na svom travnjaku i produljio muku fenjeraša Zagreba...

Filip Marčić
77'
32
Dražen Bagarić
77'
10
Ante Erceg
90'+2'
Dominik Kovačić
9'
27
Ante Mitrović
70'
22
Dino Štiglec
77'
Miroslav Blažević

Barem na 24 sata Split se sa šeste probio na treću poziciju ligaške ljestvice nakon što je s 3:2 na svom terenu bio bolji od posljednjeplasiranog Zagreba. Nije to bila utakmica za pamćenje, no pet pogodaka ipak znatno popravljaju ukupni dojam.

Junak utakmice je dvostruki strijelac Henri Belle, koji je svoju momčad doveo u vodstvo u osmoj minuti. Gosti su izjednačili preko Lovre Medića u 56. minuti, no već u sljedećem napadu Aljoša Vojnović vratio je prednost Splitu. U 68. Belle je povisio na 3:1, no deset minuta prije kraja Damir Šovšić realizirao je kazneni udarac za smanjenje zaostatka Pjesnika. Do kraja utakmice više nije bilo golova pa je 3:2 bio i konačan rezultat.

Splitu je to deseta prvenstvena pobjeda, a osma kod kuće. Zagreb ostaje na dnu ljestvice i još uvijek bez slavlja na gostujućem terenu. Ovo im je bio sedmi poraz, a imaju još tri remija. U sljedećem kolu Zagreb dočekuje Zadar, a Split gostuje na Maksimiru kod Lokomotive.

Split je u susret sa Zagrebom ušao bez nekoliko igrača. Nedostajali su suspendirani Rebić, Radeljić, Hrgović i Fuček te ozlijeđeni Vitaić i Vidić. Od prve su minute krenule prinove Brlečić i Zeba. Kod gostiju nije bilo Štroka i Pelaića.

Slika 1 od 1.

Crveni su idealno krenuli. Već u osmoj minuti imali su vodstvo. S lijeve je strane Glavina ubacio u kazneni prostor gostiju, ondje je bio Belle, koji je iz blizine matirao gostujućeg vratara Livakovića. Nedugo zatim Zagrebov trener Miroslav Blažević već je morao povući svoju prvu zamjenu - zbog ozljede je umjesto Handžića uveo mladog Kovačića, kojemu je to bio prvoligaški debi.

Nije bilo previše kvalitetnih situacija za postizanje pogotka u otvaranju utakmice. Split je imao blagu inicijativu, dok su Zagrebaši uputili nekoliko centaršuteva, ali bez veće opasnosti po domaćina. Dvaput je pucao Bevab, jednom nogom, a drugi put glavom, ali nedovoljno opasno da bi se ugrozio domaći vratar Vuković.

Situacija se promijenila u završnici poluvremena. Prvo je u 40. minuti udarac Barabana završio malo pored vratnice, a tri minute kasnije jednako blizu pogotku bio je Abdurahimi. Na odmor se, međutim, otišlo s minimalnom prednošću Splita.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu susreta propustio je realizirati ponovno Baraban, u 54. minuti. Ponovno su ga od pogotka dijelili centimetri. Kazna je stigla samo dvije minute potom. Abdurahimi je pobjegao Glumcu i uposlio Medića, koji s vrha peterca pogađa Vukovićevu mrežu. Radost Zagrebovih igrača nije dugo trajalo. Već u sljedećem napadu Split je ponovno poveo. Asistirao je Radotić, a strijelac je bio Vojnović.

Split je tada krenuo još jače po podebljanje vodstva. Do njega su stigli u 68. minuti kada je Zeba dodao Belleu, a ovaj s vrha šesnaesterca idealno pogodio za 3:1. Izgledalo je da će Split mirno privesti utakmicu kraju, no u 80. minuti Šovšić je bio precizan s bijele točke i vratio neizvjesnost utakmici. Prethodno je u gužvi u šesnaestercu Splita Križanac igrao rukom.

Ipak, do kraja susreta Zagreb nije uspio opasnije ugroziti vodstvo Splita. Najbliže su tome bili u 87. minuti kada je Štiglec pucao preko gola. Mogao je Split zabiti četvrti pogodak, no Peharov udarac završio je malo pored vratnice.

• mb54st18.02.2013. u 16:44
    Sudačka organizacija treba dobro analizirati ovakvo suđenje Krečaka i njegovih dvojbenihodluka pokušavajući kompenzacijom ispravljati pogreške ne primjenjujući dosljedno pravilapogotovu na ovakvoj utakmici kada se "Zagreb" bori za prvoligaški status.Pitam se kakopronađu ovakve sudce sa neznanjem... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik16.02.2013. u 17:22
    Ništa u životu me nemože tako raživcirati, i izbaciti iz takta od utakmica NK Zagreba. Pa ono što je napravio Mitrović, bez obzira na svirani penal, je u najmanju ruku za posjet psihijatru. Tip pimpla, sere sa loptom, umjesto da sa 6-7 metara opali po golu... Pa mali Medić je bolji od njega. On je... [više na forumu]
  • ronny198715.02.2013. u 22:32
    teško. evo već mu teče četvrta a ni je ni blizu 10 golova...
    ronny1987
  • Obrisan korisnik15.02.2013. u 20:30
    zalosno sto Zagreb ima momcad za sredinu tablice ,ali nema tko u napadu zabiti gol...pravi napadac ce zabiti najmanje 15 golova u sezoni ,a Medic toliko jedino moze zabiti u 5 sezona zajedno
  • Obrisan korisnik15.02.2013. u 20:22
    pa kad vidis Medica i Medica juniora hvala Bogu da nikad necu navijati za njih...vjerojatno neki decko koji je talentiran zbog njega ne moze dobiti priliku