MAXtv Prva liga, 20. kolo, 15.02.2013, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica)
Inter-Zaprešić
0:1(0:0) Zadar
Stipe Perica 88'
Zadar

Pogotkom Perice Zadrani odnijeli bodove iz Zaprešića i na ljestvici preskočili Inter

Igor Šestak • petak, 15.02.2013.

Utakmica 20. kola MAXtv Prve lige između Intera i Zadra odigrana je unatoč teškog stanja zaprešićkog travnjaka, a domaćini će vjerojatno poželjeti da se ova utakmica nije održala. Nakon borbenih 90 minuta gosti iz Dalmacije slavili su s 1:0, a pogodak odluke postigao je Stipe Perica u 88. minuti. S ta tri boda Zadrani su se Interu revanširali za poraz u rujnu, a usput su ih i preskočili na devetom mjestu prvenstvene ljestvice.

Stephan Vujčić
65'
3
Ivan Čeliković
80'

Marin Con
69'
25
Frane Ikić
81'
5
Ivan Šimurina
90'
Ferdo Milin

Na teškom travnjaku stadiona u Zaprešiću svoju prvu prvenstvenu utakmicu u 2013. godini odigrali su Inter i Zadar. Domaćini su susret dočekali na devetom mjestu MAXtv Prve lige s 19 osvojenih bodova, gosti na jednoj stepenici niže s dva osvojena boda manje pa važnost ovog susreta i za jednu i za drugu momčad nije potrebno dodatno isticati. Domaći strateg Borimir Perković na raspolaganju je imao gotovo sve igrače, uključujući i brojna zimska pojačanja, a izostao je tek ozlijeđeni Plazanić. Gosti su u Zaprešić stigli bez suspendiranih Prahića i Ivančića.

Pred tristotinjak gledatelja Inter i Zadar su odigrali borbeno prvo poluvrijeme, ali pogodaka nije bilo niti na jednoj strani. Domaćini su nešto bolje otvorili utakmicu i uspostavili laganu dominaciju. Prvi udarac na gostujuća vrata uputio je Bagarić u desetoj minuti, a dvije minute kasnije Oršić je dobro asistirao Hadžiću, čiji je pokušaj otišao pored vrata. Irfan Hadžić jedan je od novaka u Interovoj svlačionici, a osim njega priliku zaigrati od prve minute u ovoj utakmici dobili su još Matej Delač i Nikola Pokrivač.

Nakon petnaestak minuta probudili su se i gosti. Najčešće su prijetili preko desnog boka kojim je ordinirao Bilaver. Baš je on u 14. minuti u dobru priliku gurnuo Gržana, no Batur je bio na mjestu i blokirao udarac. Imali su gosti sredinom poluvremena još nekoliko izglednih situacija, no nisu uspjeli opasnije zaprijetiti Delaču. U završnici prvog dijela ponovno su se aktivirali domaćini. U 39. minuti su nakon prekida prijetili preko Kramarića, no na odmor se otišlo s početnim rezultatom.

S obzirom na stanje zaprešićkog travnjaka, koji je do četvrtka navečer bio prekriven debelim snježnim pokrivačem, momčadi su pružile sasvim dobru igru s dosta kombinatorike. Drugo poluvrijeme nešto su bolje započeli gosti iz Zadra, a Delač je morao intervenirati prilikom opasnog ubačaja Mršića. Po jednu odličnu priliku momčadi su imale sredinom drugog poluvremena, no i tada su vratari bili uspješniji od napadača.

Prvo je u 61. minuti sjajnu priliku za goste imao Perica. Dobio je loptu od Hajstera i vrlo dobro pucao, no Delač je loptu odbio u gredu i ostalo je 0:0. Pet minuta kasnije posla je imao i gostujući čuvar mreže Gluić. S desne je strane ubacio Herceg, pucao je Pokrivač, no Gluić je zaustavio taj pokušaj. Vrlo brzo Gluić je još ponovno morao intervenirati, dvije dobre prilike imao je Budimir, junak utakmice ovih klubova odigrane u rujnu na Stanovima. Napadač Intera tada je zabio hat-trick u pobjedi rezultatom 5:1, no ovoga puta nije pronašao put do Zadrove mreže.

Kada se već činilo kako će dvoboj završiti miroljubivo i bez golova, gosti su iz prekida došli do pobjedničkog pogotka. Igrala se 88. minuta kada je Mršić izveo slobodni udarac s desne strane, na prvoj vratnici loptu je dočekao Con pa ju prenio na drugu vratnicu, a tamo se našao Perica i pogodio za veliko slavlje Zadrana.

Domaćinima nije ostalo dovoljno vremena za odgovor. Pokušali su doći do izjednačenja, u sudačkoj je nadoknadi čak i vratar Delač preselio u suparnički kazneni prostor, no Gluićeva mreža ostala je netaknuta. Zadar je tako uknjižio izrazito važne bodove kojima se probio na deveto mjesto s bodom viška od Diva iz predgrađa. U idućem kolu Inter gostuje u Koprivnici, dok će Zadrani na još jedno gostovanje - kod Pjesnika u Kranjčevićevu.

• Obrisan korisnik15.02.2013. u 23:08
    J***te, koji sam ja kreten... Ni na kraj pameti mi nije bilo, a ni ne sjećam se kad sam zadnji put pogledao tablicu druge lige...
  • Tizzou15.02.2013. u 22:43
    ja sam i mislio da ćemo vas razvalit, ali ovo danas je bio jad i bijeda....
    Tizzou
  • Obrisan korisnik15.02.2013. u 22:32
    kako mi je drago što smo dobili Intera, počelo je po medijima da će nas razvaliti, eto van sada za sve ono kurčenje i ponižavanje, svaka čast malom Perici razvija se u odličnog napadača. Što reći, Zadarska dica!!
  • FMfanatic15.02.2013. u 21:00
    @RolandG valjda kao tog četvrtog misli na Solin koji je prvi dolje u drugoj ligi trenutačno....