Primera División, 24. kolo, 15.02.2013, 21:30 h
Sevilla
Sevilla 3:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Ante Dubravac • petak, 15.02.2013.

U prvom susretu 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Seville na svom su stadionu dočekali Deportivo i došli do pobjede od 3:1. Zapaženu partiju pružio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je pogotkom već u šestoj minuti usmjerio utakmicu "na mlin" domaćina.

Uoči gostovanja kod Seville nogometaši Deportiva pet kola u nizu nisu znali za pobjedu, a u posljednja četiri susreta su doživjeli isto toliko poraza. S druge strane domaćini su tražili povratak dobrim rezultatima nakon poraza na Santiago Bernabeu.

Iz prve ozbiljnije akcije Sevilla je došla do vodstva. Nakon centaršuta s desne strane u sredini se najbolje snalazi Ivan Rakitić koji zabija za 1:0. Već u idućem napadu domaćini su mogli riješiti pitanje pobjednika. ali je Aranzubia obranio udarac Jesusa Navasa iz velike blizine.

Polovicom prvoga dijela domaćini su povukli jednu brzu kontru koju je solidnim udarcem završio Kondogbia međutim rezultatske promijene nije bilo. Ipak u 27. minuti gostima nije bilo spasa. Navas je poslao prizemnu loptu u gostujući šesnaesterac na koju je natrčao Gary Medel i udvostručio vodstvo domaćina.

Unatoč potpunoj dominaciji Seville, gotovo iz prvog prelaska centra Deportivo je zabio. Strijelac u 32. minuti bio je Riki. Pet minuta kasnije u odličnoj prilici se našao Riki međutim njegov udarac odlazi nekoliko centimetara iznad vratnice.

Kazna za goste stigla je pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Moreno je prošao po lijevoj strani i odlično pronašao Medela koji postiže svoj drugi pogodak i osigurava svojoj momčadi miran odlazak na odmor.

Samo tri minute igre u nastavku bile su dovoljne domaćinima da stvore još jednu veliku priliku, ali ovoga puta domaća obrana u posljednji trenutak blokira Reyesov udarac. Kako se približavao kraj susreta Sevilla je sve više usporavala igru i više pažnje posvećivala obrani dok su gosti bili poprilično bezopasni.

Najbliže pogotku Deportivo je bio u 82. minuti, ali je Oliveirin udarac uz pomoć vratnice zaustavio vratar Beto pa je Sevilla potpuno zasluženo došla do tri boda.

U idućem kolu obje momčadi čekaju vrlo teški ispiti, Sevilla gostuje kod Barcelone dok će Deportivo bodove tražiti protiv Real Madrida.