Ivan Dominik • nedjelja, 17.02.2013.

Španjolsko nogometno prvenstvo, odnosno njegovo 24. kolo, nastavljeno je i trima popodnevnim nedjeljnim utakmicama u kojima su uglavnom viđeni relativno očekivani rezultati. U vrijeme ručka u najranijoj utakmici dana Real Sociedad je kod kuće remizirao s Levanteom, potom je Valencia pokazala karakter i s desetoricom svladala 2:0 Mallorcu, dok je za kraj lijepog popodneva u Španjolskoj Atletico očekivano pobijedio Valladolid...

U središnjoj utakmici nedjeljnog popodneva koja se odigrala u sklopu 24. kola španjolske La Lige, Atletico Madrid je uvjerljivo "protutnjao" kroz Valladolid pobijedivši s uvjerljivih 3:0. Atletico je rano poveo i to golom Radamela Falcaa koji je kapitalizirao početnu navalu i bolju igru svoje ekipe.

Nakon tog okruglog 20. Kolumbijčeva pogotka u sezoni na scenu je u Valladolidu stupio brazilski napadač gostiju, Diego Costa, koji je igrao fantastično do kraja prvog dijela i konstantno prijetio, no bez učinka, pa je poluvrijeme završeno minimalnom prednošću gostiju. No, u nastavku je Costin trud realiziran u 53. minuti kada je na dodavanje Kokea Brazilac poentirao za 2:0 Atletica.

Valladolid se ni nakon dva primljena pogotka nije uspio "trgnuti" pa je Atletico do kraja susreta samo zadržao prednost i to vrlo lako. Pobjedu je ipak u 90. minuti pogotkom za konačnih 3:0 potvrdio Cristian Rodriguez.

Valencia je kod kuće očekivano lako svladala Mallorcu. Međutim, nije joj bilo nimalo lako na Mestalli, s obzirom da je već u ranoj fazi utakmice ostala s desetoricom i to bez vrlo važnog igrača. Naime, Tino Costa je dobio izravni crveni karton u 28. minuti dvoboja kod domaćih i Valencia je znatno oslabljena te je jedva dočekala poluvrijeme i odlazak na odmor bez zgoditaka.

Slika 2 od 2.

Na odmoru se konsolidirala i presložila tako da je odličnom obranom i pametnim kontrama i taktikom stigla do vodstva od 1:0 nakon sat vremena igre. Sergio Canales je za Šišmiše izveo odličan korner koji je dočekao Ricardo Costa i zabio za 1:0 domaćina na šok gostiju s Mallorce.

To nije bilo sve od Valencije za tu večer, jer su Šišmiši nakon Mallorcina jurenja i žurenja u napad dočekali još jednu nepažnju gostujuće obrane te su u 81. minuti golom Roberta Soldada na asistenciju Daniela Pareja zaključili susret pobjedom od 2:0. Pomoću nje su uspjeli izbjeći domaći šok i poraz zbog gluposti svog igrača, zbog koje su gotovo sat vremena morali igrati s desetoricom.

U prvoj utakmici dana u 24. kolu Primere sastali su se domaći Real Sociedad i Levante koji je iz Valencije stigao u San Sebastian na noge domaćoj baskijskoj momčadi. Na stadionu Anoeta utakmicu je dominantno počeo gostujući sastav koji je prijetio najčešće preko Valda i imao dosta dobrih prilika.

Slika 1 od 1.

No, "presjekao" ga je penal suđen za domaće u 17. minuti, koji je realizirao Carlos Vela 60 sekundi kasnije za 1:0 vodstvo Real Sociedada. Odmah nakon toga sve se okrenulo; Baski su počeli napadati i dobili su na samopouzdanju, ali nisu uspjeli zabiti, već su skrivili penal u 29. minuti. Iz njega je za Levante poravnao Michel.

Isti je igrač u drugom poluvremenu - nakon što je prvo okončano uz 1:1 bez većih uzbuđenja - imao i najbolju priliku za novi gol Levantea, no pogodio je prečku u 52. minuti. U tim je trenucima Levante bio bolji i bliži pogotku, nakon podjednakog prvog dijela, međutim, u 57. minuti Nikos Karabelas biva isključen za goste zbog drugog žutog kartona, čime Levante gubi inicijativu.

Potom stoga Real Sociedad počinje igrati bolje i dominirati, prijeti ponajviše preko Vele i Chori Castra, ali bez učinka. Do kraja susreta gosti su se odlično branili te su zadržali bod i remi unatoč brojčanoj inferiornosti. Zato je susret u San Sebastianu završio najrealnijim rezultatom - remijem od 1:1.