Ivan Dominik • subota, 16.02.2013.

Nakon što je počelo pogotkom Rakitića i pobjedom njegove Seville protiv Deportiva, 24. kolo španjolskog prvenstva nastavljeno je subotnjim popodnevnim utakmicama, po običaju u dva različita termina. Za otvaranje dana Getafe je u Madridu bio siguran i uvjerljiv protiv Pranjićeve Celte, dok je u drugoj utakmici dana Malagi za pobjedu protiv Athletic Bilbaa dovoljan bio samo jedan pogodak Javiera Saviole...

U središnjoj utakmici subotnjeg popodneva i dosadašnjeg dijela 24. kola La Lige sastale su se jake i renomirane momčadi Malage i Athletic Bilbaa u Andaluziji. Bila je to vrlo teška i neizvjesna utakmica koju je odlučio jedan pogodak, a otišla je ipak na stranu domaćina iako su i Baski imali što reći u toj utakmici.

Sastav Manuela Pellegrinija bolje je otvorio susret te nakon niza prilika već u 18. minuti došao do vodstva. Lucas Piazon probio se po lijevom boku i ušao u kazneni prostor Baska te potom prizemno ubacio povratnu loptu na desetak metara od vratara Athletica, Fernandeza, a na nju je naletio legendarni omaleni Argentinac, Javier Saviola te pomalo nespretnim udarcem poentirao za 1:0 domaćina.

Nakon tog gola Saviole, Argentinac je nastavio prijetiti do kraja prvog dijela vratima Bilbaa, no bezuspješno kao i njegov kolega na drugoj strani Aritz Aduriz, a njih dvojica su bili i najbolji igrači svojih ekipa u prvih 45 minuta. Ni u nastavku pogodaka nije bilo, iako su najbolji u svojim sastavima bili Saviola i Joaquin Sanchez kod domaćih, odnosno Ibai Gomez, Markel Susaeta i Fernando Llorente u ekipi Marcela Bielse, no oni su se propisno ispromašivali. Stoga je Malaga zadržala prednost i naposljetku slavila minimalnim rezultatom.

Nešto ranije istoga popodneva, prije dvoboja Malage i Athletica iz Bilbaa sastale su se i ekipe Getafea i Celte u madridskom predgrađu. Momčad hrvatskog reprezentativca, Danijela Pranjića, stigla je u španjolsku metropolu u statusu autsajdera, a favorizirani je Getafe opravdao svoju ulogu pobijedivši 3:1 nakon 90 minuta.

Slika 1 od 1.

Sve je bilo riješeno nakon prvog poluvremena; domaća je momčad prva povela i to u desetoj minuti već, kada je Adrian Colunga u mrežu sastava iz Viga smjestio loptu Abdelaziza Barrade. Isto tako, deset minuta kasnije Celta je došla do izjednačenja preko Augusta Fernandeza, koji je poravnao rezultat na asistenciju Roberta Laga.

No, kako je Getafe tijekom cijelog dvoboja bio daleko bolja momčad, već u prvom dijelu je i nakon izjednačenja novi gol domaćina bio samo pitanje vremena. A dogodio se u 34. minuti kada je za novo vodstvo Getafea pogodio Diego Castro. Momčad Getafea potom se razigrala i nedugo po drugom pogotku zabila i treći. Federico Fernandez najbolje je u 42. minuti reagirao na centaršut Adriana Colunge, koji se iz strijelca prometnuo i u asistenta te tim dodavanjem za pogodak dobio i epitet igrača utakmice, te glavom postavio 3:1 za Getafe.

Do kraja prvog dijela kao ni u čitavom drugom poluvremenu novih pogodaka nije bilo, a ni novih uzbuđenja. Getafe je bio mnogo bolji, ali je samo kontrolirao utakmicu do kraja i do konačne pobjede od 3:1. Iako je Adrian Colunga bio fantastičan i u drugom dijelu golova više nije bilo i Getafe je upisao očekivanu pobjedu nad Nebeskoplavima. Danijel Pranjić počeo je na klupi Celte, ali nije ulazio u igru.