Hajdukovi "Bili tići" "petardama" deklasirali Lokose, Dinamovci utrpali 16 komada Karlovčanima

Ivan Dominik • nedjelja, 17.02.2013.

Prva hrvatska nogometna liga za juniore i kadete nastavila je svoje natjecanje unatoč snijegu i nepogodnim vremenskim uvjetima koji su prijetili da će cijelo 16. kolo lige biti otkazano. Međutim, kolo se održalo, premda ne kompletno, ali je polovica utakmica odigrana, dakle četiri "paketa" juniora i kadeta od ukupnih osam, koji će biti odigrani u ožujku i travnju. Stoga je prvenstvo za juniore i kadete nastavljeno po rasporedu, a u prvom "proljetnom" kolu odmah su svoju snagu pokazali Dinamo i Hajduk...

Hajduk je uz Dinamo, naravno, u 16. kolu 1. HNL za juniore i kadete odradio najbolji posao. Vrlo jake Lokose, koji su zapravo Dinamovci ili bar jedni od glavnih kandidata za modri seniorski dres, "Bili tići" su svladali s dvije "petarde". Nakon što su kadeti Hajduka slavili protiv vršnjaka s Kajzerice rezultatom 5:0, i juniori Bilih također su slavili protiv Lokosa na Poljudu identičnim rezultatom.

Na poluvremenu su juniori Hajduka vodili sa samo 1:0 golom Marija Pašalića iz treće minute protiv Lokomotive, da bi ih deklasirali uraganskim drugim poluvremenom. Njega je otvorio Krešimir Jelić pogotkom za 2:0 u 51. minuti da bi "točku na i" pobjede Hajduka stavio Alen Deanović. Četvrti je pogodak za daljnje "gaženje" Zagrepčana zabio za Bile Ivan Prskalo, a u 83. minuti pobjedu Hajduka od 5:0 zaključuje Ivan Jakov Džoni, koji je u nastavku ušao s klupe.

Dinamovih 16 golova Karlovčanima

Zagrebački je Dinamo pak bio jednako uspješan, ali još malo više efikasan od svojih splitskih rivala. Plavi su uz nestvarnih 14:0 apsolvirali Karlovac u konkurenciji kadeta, dok su juniori Karlovčane ispratili sa samo dva zgoditka u mreži. Pobjedu su Modrima donijeli Dino Špehar pogotkom za 1:0 u 20. minuti, što je bio i rezultat poluvremena, da bi za konačnih 2:0 Dinama četiri minute prije kraja zabio isti igrač, mladi Osječanin koji je u odličnoj formi krenuo u nastavak prvenstva.

Zanimljivo, u sastav juniora Dinama promovirani su i neki mlađi igrači, odnosno kadeti, koji će zamijeniti "promovirane" Jozu Šimunovića, Alena Halilovića i Tina Jedvaja, koji su sada stalni igrači seniorske ekipe. Na njihova su mjesta već u Karlovcu došli i Mate Crnčević i Tibor Halilović, mlađi Alenov brat, te mnogi drugi igrači koji su došli u momčad koju sada predvode kapetan Herdi Prenga i napadač Marko Kolar. Dinamo je ovom pobjedom preuzeo i vodstvo u ligi među juniorima, ima 39 bodova kao i Osijek, ali i bolju gol-razliku.

Cibalia uspješna u Brodu, polovičan uspjeh Šibenčana kod kuće protiv Crnih iz Sigeta

Marsonia i Cibalia odigrale su slavonske derbije u mlađim uzrastima, a u obje je konkurencije pobjedu odnio sastav iz Vinkovaca. Kadeti su slavili s uvjerljivih 3:0, dok su juniori također imali lak posao pobijedivši s glatkih 2:0. Cibalijine juniore u vodstvo je doveo Petar Marinčić u 35. minuti, što je bio i rezultat na odmoru, a zaključak pobjedi gostiju donio je Stipe Jančić, branič koji je svojim golom u 68. minuti utakmice zapečatio sudbinu Brođana.

Polovičan uspjeh ostvarili su Šibenčani koji su među kadetima pobijedili Hrvatski dragovoljac uz 1:0, dok su juniori Šibenika poraženi 3:2 od Crnih iz Sigeta. Juniori Dragovoljca bili su puno bolji u gostima kod Šibenčana te su zasluženo slavili, a poveli su na poluvremenu s 1:0 pogotkom Nikole Ellera iz 22. minute. Za 2:0 gostiju pogodio je Ivan Grabovac, da bi domaći smanjili preko Karla Pauka osam minuta prije kraja. No, potom Crni odlaze na 3:1 zahvaljujući Ivanu Bevandi dvije minute nakon Paukova gola, a još dvije minute kasnije Šibenik zabija za krajnjih 3:2 preko Ivice Zelića. Još je u 90. minuti domaćima isključen i Domagoj Perica što je označilo i kraj nadanja domaće momčadi.

Od četiri neodigrane utakmice zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta dvije će biti nadoknađene krajem ožujka, a dvije u travnju. Moraju se odigrati još utakmice Splita i Varaždina u Zagorju, Intera i Zadra na igralištu Žutih, te Slaven Belupa i Zagreba u Koprivnici, kao i dvoboj Osječana protiv Rijeke na Kantridi.