Maccabi s +31 protiv Siene zadržao izglede za plasman u četvrtfinale

Ante Zovko • četvrtak, 21.02.2013.

Siena je izgubila korak s Barcelonom na vrhu skupine F teškim porazom, 61:92 u Tel Avivu od Maccabija. Domaćin je pak zadržao izglede za plasman u četvrfinale upisavši svoju treću pobjedu u osmoj utakmici. Montepaschi ostaje drugi s omjerom 6-2.

Devin Smith i David Logan predvodili su seriju 14:3 koja je bila zaslužna za vodstvo Izraelaca od deset poena na poluvremenu, a u trećoj četvrtini povećana je na 20. Talijanska se momčad vratila na -12 početkom zadnje četvrtine, ali uslijedila je serija od 21 neodgovorenog poena i Maccabi je proslavio neočekivano visoku pobjedu.

Krenulo je izjednačeno, pa je prva četvrtina završena s 22:22. U drugoj je malu priliku dobio i Darko Planinić. Igrao je ukupno manje od tri minute. James, Hickman i Pnini odveli su Maccabi do 37:28, a Logan i Smith učinili su vodstvo dvoznamenkastim za 46:34 na poluvremenu.

Poslije serije 9:1 na početku trećeg perioda, činilo se da je Maccabi pred pobjedom s plus dvadeset u džepu. Međutim, Eze i Janning tricama smanjuju na 69:53 na kraju treće, a na početku posljednje četvrtine Eze ubacuje još četiri poena i bilo je samo 12 razlike. Nije bilo panike u domaćim redovima. James ubrzo pogađa tricu za povratak na 20 razlike. Nastupila je Maccabijeva rapsodija protiv druge momčadi skupine F.

Po 19 poena za momčadi iz Tel Aviva postigli su Smith (osam skokova, četiri asistencije) i Ohayon, Pnini je dodao 15. Kangur i Brown kod Siene su ubacili po 13 poena. Janning je zabilježio sedam poena, pet skokova i četiri asistencije.