Kiel 40:33 Füchse Berlin
Füchse Berlin

Napadačka rapsodija Kiela: inače čvrsta obrana Füchsea inkasirala 40 komada

Igor Šestak • utorak, 26.02.2013.

U prepunoj Sparkassen Areni u Kielu u utorak je odigrana vrlo atraktivna i efikasna utakmica 22. kola Bundeslige, u kojoj je domaći Kiel s 40:33 nadigrao Füchse iz Berlina i s dva osvojena boda barem do srijede preuzeo vrh tablice. Aktualni prvaci Njemačke demonstrirali su napadačku moć i razbili inače vrlo čvrstu obranu Füchsea. Za goste su nastupili i hrvatski rukometaši, Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, ali sa svojim suigračima nisu uspjeli zaustaviti Kielov stroj.

THW Kiel - Füchse Berlin 40:33 (22:18)

Bundesliga, 22. kolo
Kiel, Sparkassen Arena, 10.285 gledatelja

THW Kiel: Omeyer 13 obrana, Palicka 3 obrane, Toft Hansen 5, Sigurdsson 3, Sprenger 3, Ahlm 5, Ekberg 2, Zeitz 4, Palmarsson 2, Narcisse 4, Ilić, 2, Klein 2, Jicha 3, Vujin 5
Trener: Alfred Gislason

Füchse Berlin: Heinevetter 5 obrana, Stochl 7 obrana, Löffler 2, Laen 3, Špoljarić, Pevnov 2, Lund 1, Romero 3, Bult, Sellin 7, Jaszka 5, Ninčević 4, Igropulo 5, Drux 1
Trener: Alexander Haase

Isključenja: THW Kiel 8 minuta / Füchse Berlin 4 minute
Sedmerci: THW Kiel 0/1 / Füchse Berlin 3/3

Rukometaši Kiela ostvarili su još jednu vrlo važnu pobjedu. U ispunjenoj Sparkassen Areni prikazali su briljantnu napadačku igru i berlinski Füchse svladali s čak 40:33. Bila je to rukometna predstava u kojoj se imalo što vidjeti. Gosti iz glavnog grada bili su u prilici dodatno zakomplicirati stanje na vrhu bundesligaške tablice, no aktualni prvaci su pokazali moć i s dva osvojena boda barem privremeno zasjeli na prvo mjesto.

Berlinske Lisice u Kiel su doputovale bez bolesnog trenera Dagura Sigurdssona, ali su sjajno započele susret. U prve tri minute realizirale su četiri uzastopna napada i došle do prednosti od 4:2. Odgovor domaćina bio je munjevit. Četiri različita strijelca za četiri uzastopna pogotka i vodstvo 6:4. Füchse je izjednačio na 7:7 preko Igropula u 11. minuti i od tog se trenutka pa sve do završnice prvog poluvremena vodila sasvim izjednačena bitka. Napadi su briljirali, obrane kao da nisu ni postojale i u prvih 25 minuta utakmice postignuta su čak 34 pogotka.

U tih 25 minuta gosti su odlično parirali Kielu, no onda su posustali. U 28. minuti Sigurdsson je odveo Zebre na 20:17, a Zeitz i Jicha su prednost digli na plus pet. U zadnjoj sekundi prvog dijela za 22:18 zabio je Iker Romero i ponudio gostujućim igračima nadu u povratak.

No, da od povratka neće biti ništa postalo je jasno već u prvih deset minuta nastavka. Na vratima Kiela probudio se Omeyer, gosti su izgubili nekoliko lopti i na isteku 40. minute na semaforu je stajalo 29:22. Lisicama se ipak pružila prilika za povratak. U kratkom periodu Kielu su isključeni Jicha i Zeitz te su gosti uspjeli doći na minus pet. Imali su i dva napada za dolazak na minus četiri, ali su ih upropastili tehničkim pogreškama.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Toft Hansen je zabio za 35:27 i ishod utakmice postao je vrlo izvjestan. Ostalo je tek pitanje koliko će golova do kraja inkasirati berlinski vratari koji su imali prilično loš dan. Na kraju su primili okruglih 40 golova, uvjerljivo najviše ove sezone. Do ove utakmice najviše im je zabio Göppingen (32), a prvi susret Füchsea i Kiela završio je rezultatom 26:26.

Momčad Kiela prikazala je u ovoj utakmici svu svoju raznovrsnost pa se u strijelce upisalo čak 12 igrača, a oni najefikasniji zabili su "samo" pet golova. Bili su to Marko Vujin i Rene Toft Hansen, a po četiri su postigli Marcus Ahlm, Christian Zeitz, Daniel Narcisse i Filip Jicha. Thierry Omeyer je imao slabo prvo poluvrijeme i samo tri obrane pa ga je privremeno zamijenio Andreas Palicka (i on tri obrane). Ipak, Francuz je u nastavku proradio i s deset obrana doprinio ovoj važnoj pobjedi.

Kod gostiju su najefikasniji bili Johannes Sellin sa sedam i Konstantin Igropulo (sedmerci 3/3) s pet golova. Po četiri pogotka dodali su Bartlomiej Jaszka i naš Ivan Ninčević. Iz igre je šutirao 4/7, a izborio je i dva sedmerca. Nastupio je i Denis Špoljarić, ali se uklopio u sivilo berlinske obrane. Imao je i jedan napadački pokušaj, no nije uspio svladati Omeyera. Vratari Füchsea, Silvio Heinevetter i Petr Stochl, skupili su 12 obrana.

Ovom pobjedom Kiel je na vrhu tablice preskočio Rhein-Neckar Löwen, ali osim jednog boda ima i odigranu utakmicu više. Svoju 22. utakmicu ove sezoni Lavovi iz Mannheima će odigrati u srijedu protiv slabašnog Grosswallstadta i trebali bi se lako vratiti na vrh. Füchse je ostao četvrti, ima isti broj bodova i dvije utakmice više od Flesnburga, dok bi mu se u srijedu opasno mogao približiti HSV, pobijedi li Hannover.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik27.02.2013. u 12:48