TuS N-Lübbecke 29:26 Gummersbach
Gummersbach

Lübbecke preko Gummersbacha do važnih bodova, zapaženi nastupi hrvatskih rukometaša

Igor Šestak • subota, 23.02.2013.

Odlične nastupe zabilježili su hrvatski rukometaši u utakmici 22. kola Bundeslige između Lübbeckea i Gummersbacha. Rezultatom 29:26 bodove je osvojio Lübbecke, a važan doprinos toj pobjedi dali su Drago Vuković i Nikola Blažičko. Na drugoj strani Gummersbach je vukao Vedran Zrnić, ali ipak nije uspio spriječiti poraz svog kluba.

Nakon dva uzastopna remija na početku 2013. godine, rukometaši Lübbeckea konačno su došli i do prve pobjede još od 16. prosinca. U svojoj su dvorani ugostili Gummersbach i slavili s 29:26, a osvojeni bodovi dodatno su im važni jer su im osigurali popriličnu zalihu ispred klubova koji se nalaze u borbi za opstanak, uključujući i Gummersbach. Nastupila su i tri hrvatska rukometaša te pritom ostavila odličan dojam.

Početak utakmice donio je mnogo veselja domaćim navijačima jer su njihovi ljubimci u prvih deset minuta poveli sa 6:2 te prisilili gostujućeg trenera Kurtagića na minutu predaha. Nažalost po domaćine, taj je potez urodio plodom pa je Gummersbach u 17. minuti došao na samo gol zaostatka. Do izjednačenja nije došlo, već su igrači Lübbeckea dodali gas i prvo poluvrijeme završili u plusu od dva pogotka.

Suprotno početku utakmice, početak drugog poluvremena pripao je gostima i s tri uzastopna pogotka došli su do minimalne prednosti od 18:17. Njihovo je vodstvo ipak bilo kratkog vijeka pa se u 40. minutu ušlo s rezultatom 22:19 za Lübbecke, a utakmica je odlučena u periodu od 43. do 51. minute. Chalepovi igrači pobjegli su od 22:21 na 27:22 i osigurali si mirniju završnicu. Gummersbach je još zaprijetio dolaskom na minus dva u 54. minuti, ali za nešto više od toga ipak nije imao dovoljno snage i vremena.

U ovoj utakmici nastupila su tri hrvatska rukometaša. Za domaće Drago Vuković i vratar Nikola Blažičko, a za goste Vedran Zrnić. Vuković je postigao šest pogodaka, po tri u svakom poluvremenu, dok je Blažičko u pobjedu Lübbeckea ugradio devet svojih obrana. Zrnić je pak bio najbolji strijelac Gummersbacha, a zabio je šest golova baš kao i njegov sunarodnjak na suprotnoj strani. Dva je pogotka zabio u prvom, a četiri u drugom dijelu. Uspješno je izveo oba sedmerca za njegovu momčad.

Od ostalih igrača, kod domaćih su se najviše istaknuli Dennis Wilke sa sedam te Time Remer i Kristian Svensson s pet postignutih golova, dok su kod gostiju zapaženi bili Dennis Krause s pet te Fredrik Larsson i Michal Kopčo s četiri postignuta pogotka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938