Alba bez iznenađenja u Moskvi, novi korak CSKA prema četvrtfinalu

Branimir Korać • petak, 01.03.2013.

U devetom kolu skupine E Eurolige CSKA je na svom parketu nadigrao berlinsku Albu i s pobjedom 80:65 učvrstio treću poziciju. S druge strane Alba je ionako male šanse za prolazak skupine svela praktički na teoriju...

Košarkaši berlinske Albe doputovali su u Moskvu svjesni da im jedino neočekivana pobjeda daje nešto veće šanse u borbi za prolazak skupine. Za uključenje u borbu za prva četiri mjesta Nijemcima je trebala velika serija pobjeda, međutim za to ipak nemaju kvalitetu.

Moskovljani su s druge strane i prije početka Topa 16 bili jedni od glavnih favorita za jedno od prva četiri mjesta, trenutno se nalaze u tom krugu i ne igraju samo za prolaz već se bore i za što višu poziciju na kraju grupne faze.

Alba se u ovom susretu solidno držala, u završnici je uspjela i zaprijetiti, no kada se približila na svega pet poena zaostatka, Moskovljani su ponovno podignuli razinu svoje igre i otišli do pobjede 80:65.

U prvom poluvremenu Alba je dobro krenula, povela je s 15:12, no nakon toga CSKA radi seriju čak 20:1 i preuzima kontrolu nad rezultatom. Do kraja prvih 20 minuta Rusi su mirno održavali prednost i na odmor su otišli s vodstvom 44:33.

Unatoč dvoznamenkastom zaostatku, igrači Albe se nisu samo tako predali i u drugom dijelu su dugo držali domaćina u neizvjesnosti. CSKA se pokušavao odvojiti, ali nije uspio i tricama Wooda i Byarsa Berlinčani su smanjili na 70:65.

No tu su stali. Do kraja utakmice CSKA je podignuo razinu igre u obrani, nije više primio niti jedan poen i utakmicu je zaključio serijom 10-0 za šestu pobjedu u Topu 16.

Kod pobjednika su se istaknuli Nenad Krstić s 20 poena (8/12) i Andrej Voroncevič s deset poena (4/7) i šest skokova. U sastavu Albe dobar posao su odradili DaShaun Wood koji je ubacio 11 poena (5/10) uz pet asistencija te Nihad Đedović koji je dodao deset poena (4/12).