MAXtv Prva liga, 22. kolo, 02.03.2013, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Borut Križarić (Čakovec), Dražen Fejer (Bjelovar)
Slaven Belupo

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 02.03.2013.

Dinamo je napravio još jedan korak prema obrani naslova prvaka. Poljudsko slavlje nadogradio je sa sigurnih 3:0 protiv Slaven Belupa i sačuvao 11 bodova prednosti nad Hajdukom...

Nakon "četiri dana derbija" s Hajdukom, pri čemu se Dinamo u srijedu s Poljuda vratio sa sva tri boda u džepu, u 22. kolu MAXtv Prve lige na Maksimir je stigao Slaven Belupo. Domaći su nogometaši pritom ubilježili još jednu pobjedu.

Premda je gostujući trener Roy Ferenčina imao velikih problema sa slaganjem momčadi - zbog ozljeda i kartona nedostajali su mu Batarelo, Gregurina, Grgić, Čanađija i Bubnjić, dok se na Maksimiru ozlijedio i Kokalović - Koprivničani u prvom dijelu nisu dopustili previše izrađenih Dinamovih pokušaja prema Silviju Rodiću.

Dosta je napada Modrih zaustavljano već u prvom bloku Slaven Belupa na sredini terena, a do Rodića se u prva tri navrata probio Duje Čop, ali nije bio precizan. Posebno je bila lijepa akcija iz 14. minute, kada su ga sjajnim dodavanjima proigrali Alen Halilović i Sammir, no tada je goste spasila i vratnica. Ivan Kelava s druge strane nije imao posla, ali je nakratko "smrznuo" svoje suigrače pogodivši Dejana Glavicu u svom kaznenom prostoru. Ipak, lopta mu se odbila natrag u ruke.

Debitantski nastup Husejinovića

Prvi nastup za Dinamo u subotu je protiv Slaven Belupa ubilježio Said Husejinović, jedno od siječanjskih pojačanja zagrebačke momčadi. Dobio je priliku u veznom redu u posljednjih dvadesetak minuta, umjesto strijelca prvog pogotka, Sammira.

Kako se bližio odlazak na odmor, sudac Marko Matoc počeo je "šakom i kapom" dijeliti žute kartone igračima Slaven Belupa, koji su mu često prigovarali, a onda je pao i pogodak.

U 39. minuti, nakon prekršaja Jurice Pranjića s lijeve strane, Sammir je ubacio pred Rodićev gol, a lopta je kroz gužvu produžila u mrežu i Dinamo je u drugo poluvrijeme mogao ući s minimalnom prednošću.

Ako je taj zaostatak Slaven Belupu ostavljao još kakvu-takvu nadu, sve je dileme oko pobjednika već u 51. minuti riješio Arijan Ademi, koji je efektno prebacio Rodića nakon što je Čop na rubu šesnaesterca propustio Halilovićevu loptu.

Koprivnički je prvoligaš nakon dvije poluprilike Kelavu uspio zaposliti u 60. minuti, no Dinamov čuvar mreže bio je brži od Enesa Novinića, ali uskoro uzvraćaju Beqiraj i Jerko Leko. No, Rodić se nije dao svladati, a Zagrepčani nisu realizirali još nekoliko dobrih kombinacija sve do 90. minute, kada je novi igrač, Said Husejinović asistirao Josipu Pivariću, koji je također ušao s klupe, za mirni završni udarac za konačnih i naposljetku zasluženih 3:0.

Dinamovci su tako bez većih poteškoća odradili još jedan prvenstveni zadatak, koji ih gura još korak bliže očekivanom naslovu, a Slaven Belupu preostaje smisliti kako u zadnjih 11 kola probati dohvatiti željenu Europu.

• nido03.03.2013. u 02:35
    Kakvi potezi Halilovica...mali je cudo...
    nido
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 22:52
    dinaminjo mislim da nisi u pravu...boysa nije bilo za vrijeme bojkota, znači automatski, barem kako ti kažeš, nije bilo ni psovki i prema nekima razloga zašto ljudi ne dolaze na tekme( znači radi se o bbb da se razumijemo), a ljudi svejedno nije bilo...mislim da je to samo po sebi već... [više na forumu]
  • Dinaminjo02.03.2013. u 21:59
    Što se inače tiče broja gledatelja, on se uvijek poveća nakon početka utakmice jer BBB ili ZZD tko već, namjerno ne izlaze dok tekma ne počne na tribinu tako da izvještaj koji gledatelje procjenjuje na početku tekme izgleda još slabije nego što doista jest..Da tužno je bilo kako bilo, ali stvarno... [više na forumu]
    Dinaminjo
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 20:35
    potpuno se slazem da treba spomenuti broj gledatelja-nema se sta skrivati, medutim jedino me smeta kad se doslovno na svakoj domacoj dinamovoj utakmici medu prvim komentarima postavlja pitanje za broj gledatelja ili pak ismijava broj istih-nije nista novo da na dinamovim utakmicama nema... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 20:30
    dok jedni broje gledatelje drugi broje titule.