Premiership, 28. kolo, 03.03.2013, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Arsenal
Arsenal

Ante Zovko • nedjelja, 03.03.2013.

Puno bolje organizirana momčad Tottenhama pobijedila je Arsenal 2:1 u sjevernolondonskom derbiju u 28. kolu Premier lige i pobjegla velikom rivalu na treću poziciju i sedam bodova. Ključna su bila dva brza pogotka iz prvog poluvremena kad je gostujuća obrana izgledala kaotično.

Gareth Bale postigao je 20. gol sezone, a jedan je dodao Aaron Lennon i Tottenham je napravio veliki korak prema osiguranju plasmana u Ligu prvaka, što će za Arsenal, za kojeg je u drugom poluvremenu smanjio Per Mertseacker, sada biti puno teže izvesti.

Arsenal je uglavnom vodio igru, ali malo mu je to značilo protiv domaćih koji su se sjajno transformirali iz obrane u napad i mogli nanijeti rivalu i teži poraz. Ovo im je bila prva pobjeda protiv Arsenala poslije 2011. U zadnja dva međusobna sraza Topnici su slavili s po 5:2.

Arsenal je u 37. minuti platio što je Baleu pustio da se slobodno kreće, pa je ovaj igrao napadačku rolu. Sigurdsson ga je pronašao na rubu zaleđa sjajno povaljenom loptom iza gostujućih stopera, a Velšanin vanjskom stranom kopačke plasira loptu pored nemoćnog Szczesnyja.

Postavljanje ofsajd zamke sporoj obrani Topnika očito nije jača strana jer je i drugi gol, tri minute kasnije, pao na skoro isti način. Ovaj put Parker probija lijevo krilo, ubacuje Lennonu koji se sjajno ubacuje ispred obrane, zaobilazi poljskog vratara i lagano poentira.

Nakon što mu ništa nije polazilo od ruke u igri, Arsenalu se otvorilo iz prekida: Mertesacker uslijeće na bližu stativu poslije Walcottova slobodnog udarca i uz pomoć odbijanja o Balea uspijeva smanjiti na 2:1.

Spursi su opet, kao u prvom dijelu, prepustili vođenje igre Topnicima, ali njihove kontre bile su jedini izvor pravih prilika na utakmici. Bale prvo puca preko gola poslije sjajnog ubacivanja Assou-Ekotta.

Zatim je Sigurdsson imao zicera pred Szczesnyjem, da bi htio ispasti nesebičan i gurnuti suigraču, ali Mertsacker je bio brži. Defoe, koji je zamijenio ozlijeđenog Adebayora, puca s ruba šesnaesterca pored gola, a gostujući vratar poslije sjajno brani Baleov poluvolej.

Da ne bi sve prošlo u znaku domaćih, Walcott je iz slobodnog udarca s 25 metara naveo navijače Tottenhama na uzdah kad je lopta proletjela malo iznad gornjeg kuta, iako je Lloris to vjerojatno mogao obraniti.

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 01:21
    haha tesko je chelseu i arsenalu gledat totenhema iza "njihovih leda"
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 00:18
    In Arsene we don't trust !!!
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 23:39
    hrki1982, arsenal je u konstantnom padu vec 5-6 sezona...ne znaci da ce sljedece sezone biti losiji od tottenhama jer i dalje imaju veci budzet i imaju ime i status jednog od top 3 eng. kluba, ali sama cinjenica da je vertonghen odbio arsenal radi tottenhama vrlo je znakovita, vremena se mijenjaju
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 23:07
    Jedna sezona Cityja i United je loš, nikakav i nece osvojiti nista vise jer ce City dominirati. Jedna sezona Tottenhama i Arsenal vise ne valja. Sure. Do prodaje Balea i onda natrag na 7., 8., 12.... mjesto.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 22:16
    Nakon ove utakmice u Londonu se govori:London is white!