Premiership, 28. kolo, 02.03.2013, 18:30 h
Wigan
Wigan 0:4 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • subota, 02.03.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 28. kola Premiershipa Liverpool je na gostovanju kod Wigan Athletica upisao drugu visoku pobjedu u dva kola. Nakon 5:0 protiv Swanseaja na Anfieldu, Wigan je na svom travnjaku primio četiri komada i ostao na rubu zone ispadanja. Igrač utakmice bio je Luis Suárez s tri postignuta pogotka.

Sjajna igra Liverpoola u posljednja dva tjedna nastavila se i na gostovanju kod Wigana u posljednjoj subotnjoj utakmici 28. kola Premier lige. Redsi su utakmicu praktički riješili već nakon 34 minute kada su imali prednost od tri pogotka, a ogled završili s četiri pogotka u domaćoj mreži. Nova je to visoka pobjeda izabranika Brendana Rodgersa u čijim je redovima zablistao Luis Suárez, strijelac hat-tricka.

Manje od dvije minute trebale su gostima da povedu i nagovijeste kako će Athletic imati (novi) loš dan. Akciju za pogodak započeo je vratar Pepe Reina ispucavanjem koje je prihvatio Coutinho, prošao Boycea i lijepo centrirao za Stuarta Downinga kojemu nije bilo teško glavom zabiti za 0:1.

Novopridošlo pojačanje Liverpoola ubilježilo je asistenciju i za drugi pogodak već u 18. minuti. Ovaj je put napravio pomutnju u sredini obrane Wigana na 25 metara, krasno podvalio loptu za Luisa Suáreza koji gađa svladava Al Habsija prvi put u ovom susretu.

Mogli su se domaćini nakon samo tri minute vratiti u utakmicu da je Reina bio malo darežljiviji nakon udarca Boycea. Beausejour je izveo slobodan udarac nakon kojega je 33-godišnji branič Wigana efektno pokušao zabiti, ali španjolski vratar bio je na visini zadatka i sjajno sačuvao svoja vrata.

Obrana se isplatila desetak minuta poslije kada je vjerojatno bilo riješeno pitanje pobjednika. Suárez je izveo slobodnjak s 25 metara i poskliznuo se, ali lopta je otišla u pravom smjeru, pogodila Maloneyja i od vratnice završila u mreži.

Slično kao i nakon drugog pogotka, Reina je ponovno morao spašavati svoj gol nakon vrlo izgledne prilike za Wigan. U 37. minuti Beausejour je poslužio Di Santa koji u čistoj situaciji glavom puca izvrsno, ali gostujući je čuvar mreže bio neprelazan.

Početkom drugog poluvremena Redsi su upisali i četvrti pogodak. Glen Johnson proigrao je Suáreza koji je bio na rubu zaleđa, ali ipak u regularnoj poziciji. Sjurio se Urugvajac prema golu i smireno zabio za 0:4 i upotpunio hat-trick.

Bio mu je to 21. pogodak u sezoni čime je preuzeo čelo ljestvice strijelaca Premiershipa ispred Robina van Persieja (19). Osim toga, Suárez je došao do trećeg hat-tricka za Liverpool u manje od godinu dana, što je uspjelo samo još Michaelu Owenu 1998., a postao je i četvrti igrač s tri ili više takvih ostvarenja na gostujućim utakmicama. Ispred njega su Owen (pet) i Wayne Rooney (četiri), dok se poravnao s Robbiejem Fowlerom.

Redsi su se pobjedom vratili na sedmo mjesto ljestvice s 42 boda, dok je Wigan ostao na 17. mjestu s 24. U zonu ispadanja može ga gurnuti Aston Villa ako u posljednjem susretu kola u ponedjeljak uzme barem bod u domaćem ogledu protiv Manchester Cityja.

• nido03.03.2013. u 02:17
    Suarez je postao nezaustavljiva zvijer!!!
    nido
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 00:06
    Ak ovak nastave, mogli bi Coutinho i Suarez čuda napraviti. Krasan asist kod drugog gola...
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 23:15
    Rodgers sada već polako radi dobar posao!!