Marin Vuković • subota, 02.03.2013.

Nakon što su s četiri pogotka u mreži ispratili Norwich, nogometaši Manchester Uniteda najmanje će dva dana ponovno uživati u prednosti od 15 bodova na vrhu ljestvice. Turbulentan tjedan Chelsea je okončao minimalnom, ali vrijednom pobjedom nad West Bromwich Albionom, no još vrednija bila je pobjeda Queens Park Rangersa na gostovanju u Southamptonu. Everton je bez problema slavio protiv Readinga, a Swansea na svom Libertyju pobjedom nad Newcastleom proslavio osvajanje Capital One kupa.

Dugo su navijači Manchester Uniteda čekali vidjeti pravo lice Shinjija Kagawe, ono koje je pokazivao u žutom dresu dortmundske Borussije i napokon su ga dočekali protiv žutih dresova Norwicha. Svojim prvim hat-trickom u dresu Uniteda japanski je nogometaš slomio ipak solidan otpor Kanarinaca, a Wayne Rooney sjajnim je pogotkom potvrdio pobjedu lidera prvenstva.

Dugo je United slamao otpor gostiju i tražio put do prave prigode za pogodak i napokon ga pronašao u posljednjim sekundama prvoga dijela. Ubačaj Antonija Valencije do Kagawe je proslijedio Robin van Persie, a Japanac pogodio za 1:0.

Sve do 14 minuta prije kraja Norwich je imao prigodu za povratak u igru, no Rooney je s dvije lijepe asistencije uposlio Kagawu, a zatim u 90. minuti prekrasnim pogotkom s 25 metara zaključio priču i potvrdio odličnu atmosferu uoči dolaska madridskog Reala.

Tjedan koji će što prije željeti zaboraviti Rafa Benitez i Chelsea ipak su završili pobjedom koja će u hodnike Stamford Bridgea vratiti nešto pozitivne atmosfere, ali i treće mjesto na ljestvici uoči sutrašnjeg derbija sjevernog Londona.

Chelsea je dominirao ogledom s West Bromwich Albionom, uspio uprizoriti dvadesetak prigoda pred vratima gostiju, ali su ponajviše zahvaljujući vrataru Benu Fosteru u mrežu uspjeli smjestiti tek jednu loptu. Zbilo se to u 28. minuti, kada je na asistenciju glavom Davida Luiza na pravom mjestu bio Demba Ba.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta u susretu Evertona i Readinga na Goodison Parku, ali se niti ovoga puta nije uspio upisati među strijelce. Domaćini su i bez pomoći hrvatskog reprezentativca uspjeli upisati uvjerljivu pobjedu pogocima Marouanea Fellainija, Stevena Pienaara i Kevina Mirallasa, dok je utjehu gostima donio Hal Robson-Kanu šest minuta prije kraja.

Značajnu, super vrijednu i tek treću prvenstvenu pobjedu iz 28 utakmica upisali su nogometaši Queens Park Rangersa na gostovanju u Southamptonu. Sveci su nedavno na istom stadionu sjajnom predstavom svladali aktualnog prvaka, no današnji je ogled tek dokaz da jamstva u Premiershipu nema.

U 14. minuti Loic Remy donio je prednost gostima, a na isteku prvoga dijela izjednačio je Gaston Ramirez. Bodovi su ipak krenuli putem Londona kada je 13 minuta prije kraja Jay Bothroyd asistenciju Ji-Sung Parka pretvorio u konačnih 1:2.

Michael Laudrup strahovao je da će osvajanje Capital One kupa imati utjecaja na igrače i da protiv Newcastlea neće pružiti svoju najbolju partiju, no njegovi su izabranici odgovorili na izazov i upisali nove bodove, uz skok na sedmo mjesto Premier lige.

Jedini pogodak djelo je Lukea Moorea u 85. minuti, no valja napomenuti kako su i gosti imali svoje prigode. Najbliže pogotku bio je Yohan Cabaye, no njegov udarac zaustavila je greda.

Minimalnu, ali i prvu ovosezonsku pobjedu u gostima upisao je West Ham i to na teškom gostovanju na Britanniji, jedini strijelac krajem prvoga dijela bio je Jack Collison, dok su u pogocima bogatoj utakmici Sunderland i Fulham podijelili bodove rezultatom 2:2.

Dimitar Berbatov i Sascha Riether donijeli su dva pogotka prednosti gostima već nakon nešto više od pola sata igre, no domaćin se vratio pogocima Craiga Gardnera u 37. i Stephanea Sessegnona u 70. minuti. Mladen Petrić cijeli je susret ispratio s klupe i nije ulazio u igru.

• Obrisan korisnik02.03.2013. u 21:57
    fergusona ce zaboliti glava uoci reala, van persie i rooney su valjda sigurni, ali sta sa kagawom, sa hernandezom koji zabija kao na traci, sa welbeckom koji je bio odlican protiv reala? stvarno je ove sezone sagradio megamomcad i ako obrana bude na nivou ja ocekujem prolaz
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 20:05