Premiership, 28. kolo, 04.03.2013, 21:00 h
Aston Villa
Aston Villa 0:1 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • ponedjeljak, 04.03.2013.

U posljednjoj utakmici 28. kola Premier lige Manchester City je na gostovanju kod Aston Ville pogotkom Carlosa Téveza u posljednjoj minuti prvog poluvremena slavio 0:1 i odmaknuo se konkurentima u borbi za drugo mjesto ljestvice.

Ako je protiv ikoga momčad Manchester Cityja mogla unaprijed upisati tri boda, onda je to protiv Aston Ville. Građani su u povijesti Premiershipa 17 puta svladali Lavove, više nego bilo koju drugu momčad, a skor su poboljšali nakon posljednje utakmice 28. kola. No, do pobjede nisu došli na lagan način.

Uzbudljivo i bogato prilikama bilo je prvo poluvrijeme u ogledu ovih dvaju protivnika na Villa Parku. Već u šestoj minuti Weimann je mogao šokirati favorizirane goste uklizavanjem nakon kojeg je lopta ipak otišla izvan okvira gola, a još bliže pogotku bio je Carlos Tévez u 21. Pogodio je vratnicu, baš kao i Zabaleta 15 minuta potom.

Redale su se prilike pred domaćim vratarom Guzanom kao na pokretnoj traci; pet minuta prije predaha Milner je nakon udarca iz kuta bio zamalo neprecizan, a u idućoj minuti Tévez je okušao udarac iz daljine koji je Villin čuvar mreže obranio.

Spasa, međutim, nije bilo u posljednjoj minuti prvog dijela. Edin Džeko ukrao je loptu Clarku, sjurio se prema vratima i dao loptu Tévezu u šesnaestercu, a Argentinac se prvo riješio Guzana, potom i pogodio u nebranjeni dio mreže za, pokazat će se, konačnih 0:1.

Kombinacija Džeko-Tévez umalo je urodila plodom još jednim pogotkom početkom nastavka, no Lowton je spasio čisti pogodak. Imali su i domaćini kratko razdoblje dominacije iz kojega valja izdvojiti šansu Lowtona koji ipak nije naciljao vrata Harta.

18 minuta prije kraja činilo se kako je priča gotova kad je Džeko zatresao mrežu nakon odbijene lopte poslije udarca Yaye Touréa, no pogodak je poništen zbog zaleđa. U posljednjim trenucima Mancinijev je sastav morao spašavati tri boda; Holman je uputio opasan centaršut u gostujući kazneni prostor, Clark prebacio u gužvu pred gol, a Kolo Touré u posljednji trenutak izbio ispred Bentekea.

Manchester City tako je upisao važnu pobjedu kojom i dalje sigurno drži drugo mjesto ljestvice s pet bodova više od trećeplasiranog Tottenhama, dok je Villa u nezahvalnoj poziciji. S 24 boda nalazi se u zoni ispadanja.