Bundesliga, 24. kolo, 03.03.2013, 17:30 h
Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf 1:1 Mainz 05
Mainz 05

Igor Šestak • nedjelja, 03.03.2013.

Prvi put ove sezone Ivan Klasnić se našao u početnoj postavi Mainza i odmah se uspio upisati u strijelce. U posljednjoj utakmici 24. kola Bundeslige Mainz je gostovao u Düsseldorfu kod Fortune, a od šeste minute je gubio autogolom Svenssona. U 41. minuti na scenu je stupio Klasnić i zabio izjednačujući pogodak nakon pogreške domaćeg vratara. Na poluvremenu je ostao u svlačionici, a rezultat se u nastavku nije mijenjao.

Posljednja utakmica 24. kola Bundeslige odigrana je na ESPRIT Areni u Düsseldorfu. Domaća Fortuna ugostila je Mainz, a gostujući trener Thomas Tuchel prilično je iznenadio postavljanjem Ivana Klasnića u prvu postavu. Hrvatskom napadaču to je bio prvi nastup od prve minute u ovoj sezoni, a na klupi je ostao Adam Szalai, igrač koji je postigao 12 pogodaka i triput asistirao.

Bio je to dvoboj momčadi koje nakon zimske stanke nisu pokazivale posebno dobru formu, a sjajno je počeo za domaćine. Nakon nepreciznog pokušaja Krusea u drugoj minuti, Fortuna je povela četiri minute kasnije autogolom Svenssona. Schahin je jednu loptu prenio glavom u gostujući šesnaesterac, tamo nije bilo njegovih suigrača, no Mainzov Danac je napravio pogrešku i glavom prevario vlastitog vratara.

Veliku priliku za 2:0 imao je Bellinghausen nakon kontranapada Fortune u 29. minuti, ali je njegov udarac tek okrznuo vanjski dio vratnice. U utakmici koja nije obilovala prilikama gosti su izjednačili u 41. minuti. Veliki dio posla obavio je Caligiuri, igrač koji je tri minute ranije u igru ušao umjesto ozlijeđenog Zabavnika. Probio se po lijevoj strani pa centrirao, domaći vratar Giefer loše je reagirao i lopta mu je ispala iz ruku. Na pravom se mjestu našao Klasnić i glavom ju praktički s crte zakucao u mrežu. Bio mu je to jubilarni 50. gol u Bundesligi.

Iako se upisao u strijelce, Klasnić je na poluvremenu ostao u svlačionici. Zamijenio ga je Nicolai Müller. Na početku nastavka bliže pogotku su bili domaćini. U 52. i 54. minuti su imali dvije dobre akcije za povratak u vodstvo, ali ostalo je 1:1. Gosti su uzvratili udarcem Caligiurija u 57. minuti kojeg je zaustavio Giefer.

I u završnih pola sata igrači Fortune su bili bliže pobjedi, no svoju dominaciju nisu znali pretvoriti u drugi pogodak. Utakmica je završila rezultatom podjelom bodova, koja neće pretjerano razveseliti niti jedne niti druge. Mainz je propustio doći do pozicije koja iduće sezone vodi u Europsku ligu, a Fortuna je ostala u donjem dijelu ljestvice u društvu Werdera i Nürnberga koji također imaju 28 osvojenih bodova.