Bundesliga, 24. kolo, 03.03.2013, 15:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 0:1 Bayern
Bayern

Igor Šestak • nedjelja, 03.03.2013.

U 24. kolu Bundeslige Bayern je gostovao kod "davljenika" Hoffenheima i slavio s minimalnih 1:0. Time je došao do sedme uzastopne bundesligaške pobjede i zadržao velikih 17 bodova prednosti pred Borussijom iz Dortmunda. Trenutak odluke dogodio se u 38. minuti, a strijelac jedinog pogotka bio je Mario Gomez, koji je ovoga puta dobio prednost pred Marijom Mandžukićem. Hrvatski je napadač ipak upisao nastup, u igru je ušao u 75. minuti...

Na gostovanju u Sinsheimu Jupp Heynckes je nastavio s rotacijama u svom početnom sastavu. Na klupi su ovoga puta ostali Mandžukić, Kroos i Neuer, dok su utakmicu započeli Shaqiri, Gomez i rezervni čuvar mreže Starke. Njemu je to bio debi za Bayern, a prethodne dvije sezone branio je upravo za Hoffenheim. Domaćini ove utakmice i inače imaju pregršt problema, a ovu su utakmicu morali igrati bez niza ozlijeđenih i suspendiranih igrača poput Becka, Polanskog, Delpierrea i Salihovića.

Od starta utakmice Bavarci su zagospodarili travnjakom, no njihovi napadi nisu bili uobičajeno opasni, već ih je prilično lako zaustavljala čvrsta i disciplinirana obrana Hoffenheima. Prvi udarac u okvir uputio je u desetoj minuti Schweinsteiger iz slobodnog udarca, ali je vratar Gomes odbio u korner.

Nakon desetak minuta igre ohrabrili su se igrači Hoffenheima i stvorili dvije prilike za veznjaka Williamsa. U 14. minuti Amerikanac je na drugoj vratnici čekao ubačaj iz slobodnog udarca s lijeve strane i lopta je došla do njega nakon što su ju promašila tri igrača Bayerna, ali je pucao malo pored gola. S istim ishodom završio je i dalekometni pokušaj tri minute kasnije. Utakmica se tada sasvim umirila sve do 38. minute kada su gosti iz Münchena poveli, gotovo ni iz čega.

Domaći su krenuli u kontru, ali je De Camargo prema svom suigraču uputio neprecizno dodavanje. Loptu je presjekao Boateng i uposlio Riberyja koji ju je glavom spustio za Gomeza. Njemački napadač dobro se snašao i lukavo gurnuo loptu kraj Gomesa za vodstvo Bayerna. Bio mu je to šesti prvenstveni pogodak u 12. nastupu. Do odlaska na odmor dobru je priliku za 2:0 imao Lahm, ali se brazilski vratar istaknuo odličnom obranom.

U drugom se poluvremenu na prvu pravu priliku čekalo više od 20 minuta. Igrala se 68. minuta kada je s ruba kaznenog prostora dobro potegnuo Schröck, a Starke sjajnom obranom dostojno zamijenio Neuera. U idućem napadu Bayern je zaradio slobodni udarac iz kojeg je gredu uzdrmao Schweinsteiger.

U 75. minuti Heynckes je umjesto strijelca Gomeza uveo Mandžukića, a samo par sekundi kasnije Schweinsteiger je još jednom pucao iz slobodnog udarca i ovoga puta pogodio stativu. Nije bilo sreće za Bayernovog veznjaka. Mandžukić je svoju prvu i jedinu priliku imao u 80. minuti kada je glavom pucao pored gola, a teži poraz Hoffenheima u završnici je spriječio Gomes sjajnim obranama udaraca Riberyja i Alabe.

Promjena rezultata ipak više nije bilo i Bayern je upisao i sedmu uzastopnu pobjedu nakon zimske stanke te zadržao veliku prednost pred pratiteljima. Hoffenheim je trenutno u vrlo teškoj situaciji. Nalazi se na pretposljednjem mjestu, a za Augsburgom zaostaje pet bodova.