Lovro Štrbinić • nedjelja, 03.03.2013.

Popodnevni nedjeljni program Serije A obilježio je preokret Intera kod Catanije, bez Matea Kovačića na terenu, dok je očekivanu pobjedu izborila i Fiorentina. Uvjerljiva je bila Bologna, a u gostima su uspješni bili Udinese i Atalanta...

Nedjeljni program talijanskog nogometnog prvenstva započeo je gostovanjem Palerma u Torinu, a gosti iz Sicilije, posljednjeplasirani na tablici, uhvatili su vrijedan bod u borbi za ostanak. Taj susret završio je, naime, bez pogodaka.

U ostalim susretima strijelci su bili raspoloženiji, pogotovo na Siciliji gdje kod Catanije gostovao Inter. Domaćini su s dva rana pogotka preko Bergessija i Marchesea do 19. minute došli u prednost od 2:0, ali drugo poluvrijeme donijelo je bolje vijesti za tabor Nerazzurra.

Stalni napadi gostiju, u čijim redovima je cijeli susret s klupe odgledao Mateo Kovačić unatoč činjenici da je bio na pragu ulaska dok se Guarinu pružala pomoć, isplatili su se u prvom dijelu nastavka. Prvo je Alvarez glavom u mrežu skrenuo ubačaj Palacija, a potom je asistent prvog pogotka zabio u 70. minuti za 2:2. No, tu nije bio kraj jer je Palacio u sudačkoj nadoknadi zabio za 2:3 i potpuni preokret milanskog velikana.

Fiorentina je u statusu favorita dočekala Chievo, ali je uz poteškoće došla do slavlja. Već u četvrtoj minuti domaće navijače razveselio je Pasquale, ali u 38. minuti je nakon dodavanja Guane stvari na početak vratio Cofie. No, 12 minuta prije kraja Larrondo je zabio za konačnih 2:1 kluba iz Firence.

Pred domaćim navijačima slavila je i Sampdorija, za pad Parme dovoljan je bio pogodak Icardija u 58. minuti. Svoje navijače nije razveselila, pak, Pescara, koja je s Antom Vukušićem na klupi za pričuve izgubila od Udinesea na svom stadionu rezultatom 0:1. Ključan je bio gol Di Natalea u osmoj minuti susreta.

Uvjerljiva je bila Bologna protiv Cagliarija, već do 18. minute je preko Taidera i Diamantija imala 2:0, a nakon što je momčad sa Sardinije ostala s igračem manje u 56. minuti zbog isključenja Pisana postalo je jasno da će teško doći do preokreta. U 90. minuti je pobjedu potvrdio Pasquato.

Atalanta je slavila u Sieni, a Livaja je zauzeo svoje mjesto u napadu od prve minute i igrao do 70., dok je Budan ostao među pričuvama cijeli susret. Bonaventura je zabio u trećoj i 68. minuti i doveo goste u ugodnu situaciju u borbi za ostanak, dok se Siena i dalje nalazi u zoni ugroženih klubova.

• Obrisan korisnik03.03.2013. u 22:54
    kad je tekma zanimljiva onda je ljudima namješteno,a kad je 0-0 rezultat onda je utakmica dosadna
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 20:59
    bit će gusto za 3 mjesto
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 19:06
    S rasporedom do kraja, prvenstvo bude jako zanimljivo. Pet ekipa je u igri za dva mjesta koja vode u LP, a izgleda da Lazio i Napoli polako padaju u formi.Šteta da Mateo nije ulazio u igru, ali vjerojatno ga Strama čuva za tekmu u Londonu.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 19:01
    gubi 2-0 na poluvremenu i na kraju pobijedi, to samo moze kod italijana. Mafija.
  • Tizzou03.03.2013. u 17:36