Milan
Milan 3:0 Lazio
Lazio

Josip Piršljin • subota, 02.03.2013.

Nakon derbija Napolija i Juventusa, u subotu je odigran još jedan vrlo zanimljiv susret 27. kola Serie A. Milan i Lazio izravno su odlučivali o trećem mjestu koje vodi u Ligu prvaka, a nakon 90 minuta igre uvjerljivo su slavili Rossoneri rezultatom 3:0.

Nogometaši Milana uspjeli su svladati Lazio na svom terenu i tako ga preskočiti na tablici talijanskog prvenstva. Uvjerljivom predstavom pobijedili su Biancoceleste s 3:0 i vratili se na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Presudnim se pokazao crveni karton Candreve u ranoj fazi susreta nakon kojeg su domaći mogli uspostaviti dominaciju.

Ubrzo nakon početka utakmice na San Siru, gostujuća momčad već se našla u brojčanom zaostatku. U 16. minuti Laziju je isključen Candreva kada je srušio El Shaarawyja na rubu šesnaesterca u pohodu prema Marchettiju. Vladimir Petković već je tada morao promijeniti taktiku koju je spremio za Rossonere.

S igračem više, Milan je pritiskao obranu Rimljana, a do gola je uspio doći u 40. minuti. El Shaarawy nije uspio doći do jedne lopte koju je odbio Marchetti, ali je zato na pravom mjestu bio Pazzini koji je iskoristio to što ga je Massimiliano Allegri stavio u početnu postavu i zabio za 1:0.

Kada se već mislilo da će Milan na odmor s minimalnom prednošću, novi gol za crveno-crne postigao je Kevin Prince Boateng u 44. minuti. Pazzini je pucao glavom poslije kornera, Marchetti je to odbio, ali lopta je došla do Boatenga koji nije imao pretežak posao i samo je loptu poslao u mrežu za 2:0.

Nastavak utakmice nije donio ništa novo. Lazio se nije uspio oporaviti, a nakon 15 minuta igre Milan je definitivno riješio pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Radu nije dobro reagirao u obrani Lazija i odbio je loptu samo do Pazzinija. Bivši igrač Intera prima je na otprilike 20 metara i odličnim udarcem pogađa suprotni kut za velikih 3:0. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata, domaći su rutinski zadržali prednost i priveli utakmicu uspješno kraju.

• Obrisan korisnik03.03.2013. u 13:19
    Je, loše suđenje i nezasluženi crveni karton. Hvala Morattiu koji je ustupio Pazzinia i uzeo bad boya Cassana, koji se neki dan i potukao sa trenerom. Spasiš mu život i misliš da je postao bolja osoba, a on ti okrene leđa. Razumijem ga jer je Milan prodao dva najbolja igrača, ali sada sigurno... [više na forumu]
  • LazialZD03.03.2013. u 13:12
    Niti jednom riječju ovaj članak ne govori o jako lošem suđenju Rizzolia ??? More Milan imati šansi koliko oće ali crveni karton i prekršaj kod prvog gola preusmjerili su utakmicu na jednu stranu i Lazio nije ima šanse. Žalosno je i pomalo gadljivo što si ovi sudci dozvoljavaju ccc
    LazialZD
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 13:06
    usput moze li me neko uputit malo nisam u toku - zasto hernanes ima onu kapicu ka cech dok igra?
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:51
    ma je zasluzeno sve 5 ne dovodin ja to u pitanje samo ako nista drugo mozda bi utakmica bila bar trunku zanimljivija nista vise ono ako je bia penal sviraj penal i bog idemo dalje a ne radit svinjarije
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:33
    zaslužena pobjeda za milan, bez obzira na smješan crveni karton, i do isključenja je milan imo dobre prilike za gol milan nastavlja sa dobrim igrama, a i Pazzini je u formi šteta što nije igro protiv intera