Napoli
Napoli 1:1 Juventus
Juventus

Borna Rupnik • petak, 01.03.2013.

Derbi 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva odigran je već u petak navečer, a drugoplasirani Napoli i prvoplasirani Juventus okončali su dvoboj s 1:1 na semaforu...

Ista meta, isto odstojanje. Napoli nije uspio smanjiti zaostatak za vodećim Juventusom, koji na čelu Serie A ima šest bodova viška i poslije gostovanja kod prvog pratitelja. I jednima i drugima jedan je postignuti pogodak bio dostatan za osvajanje jednog boda.

Već u desetoj minuti utakmice, nakon uvodnih prilika Hamšika i Giovinca, Torinezi su poveli.

Andrea Pirlo ubacio je u kazneni prostor, a najviši je bio branič Giorgio Chiellini, koji je glavom "zakucao" loptu u mrežu za prednost gostiju.

Uzbuđenja je bilo s obje strane terena, a put do mreže potom nisu pronalazili ponovno Giovinco i Hamšik, ali i ovoga puta neprecizni Cavani.

Samo su dvije minute nedostajale Juventusu da s vodstvom ode na odmor, no onda je iz daljine potegnuo Gökhan Inler - koji se ranije bio nezgodno sudario sa suigračem Miguelom Britosom, koji je nakratko pao u nesvijest - i matirao Gianlugija Buffona uz pomoć Bonuccijevog dodira za, pokazat će se, konačnih 1:1.

Sudac Orsato imao je dosta posla s obračunom Cavanija i Chiellinija, no nije pokazao crvene kartone, a Napoli je u drugom dijelu drugog poluvremena preuzeo inicijativu i krenuo po pobjedonosni pogodak.

Međutim, Buffon se nije dao svladati, a 15 minuta prije isteka vremena iz stopostotne šanse nisu pogodili ni Hamšik ni Džemaili, a na kraju niti Inler, te je Juventus mogao krenuti kući zadovoljan obavljenim poslom.

Josip Radošević nije konkurirao za sastav Napolija.

• Obrisan korisnik02.03.2013. u 10:59
    juve odlican u prvom djelu dok napoli u drugom, mislim da je juve osvojia naslov iako ima jos kola no napoli nema sirinu pogotovo u obrani a i uvik zeznu protiv manjih klubova
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 07:53
    GRANDE JUVE.Grazie Juve vinci per noi.La storia continua !!!!!
  • etti01.03.2013. u 23:53
    Realno, Cavani je zaslužio crveni karton, sudac je bio preblag. Chiellini je zaradio žuti isto, ali nikako crveni. Jedno su potezanja i naguravanje, a nešto suprotno namjerni lakat u glavu sa samo jednom namjerom - ozlijediti protivnika.