Montpellier
Montpellier 2:0 Rennes
Rennes

Filip Han • petak, 01.03.2013.

Montpellier je u prvoj utakmici 27. kola francuskog prvenstva kod kuće pobijedio Rennes, s kojim je bio izjednačen na tablici. U utakmici s puno prekida domaći su morali dočekati pogrešku gostujućeg vratara da bi stigli do vodstva, a zatim su samo potvrdili pobjedu nekoliko minuta prije kraja utakmice...

Početak utakmice obilježile su česte izmjene u posjedu lopte. Nijedna momčad u prvih desetak minuta nije uspijevala izgraditi napad i doći u priliku da zapuca na gol. S obzirom na to da su obje ekipe prilično fizički jake i čvrste, prekidi igre bili su česti.

Dobru je priliku u 23. minuti utakmice imao Montpellier, kada u nekoliko uzastopnih napada šutira prema golu, ali dobre reakcije Rennesovih braniča spriječile su vodstvo domaćina. U 29. minuti odličnu je priliku iz srca šesnaesterca imao John Utaka, no gostujući branič odbija taj udarac u korner. Rennes je prvi put uputio ozbiljan udarac u 32. minuti kada Mevlut Erdinç pogađa vanjski dio mreže.

Do kraja prvog poluvremena Montpellier je zaprijetio preko Anthonyja Mouniera koji je izveo odlične škarice, no lopta je otišla pored gola. Osim toga, nije bilo drugih konkretnih prilika, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Ekipe su u drugom poluvremenu malo živnule i došlo je do nekih solidnih udaraca na golove. Gaetan Charbonnier pokušao je glavom dovesti domaće do prednosti, no bio je neprecizan. Rennes je pokušao preko Juliena Fereta, ali njegova je lopta otišla preko gola.

Domaći su u 67. minuti tražili jedanaesterac zbog igranja rukom Chrisa Mavinge, no sudac nije pogriješio ne dosudivši ga jer nije bilo nikakve namjere. Uporni Montpellier u vodstvo je došao u 75. minuti. Nakon izvedenog slobodnog udarca činilo se da će loptu uhvatiti Benoît Costil, no u zraku mu je ispala te nakon gužve u šesnaestercu došla do Vitorina Hiltona koji zabija svoj prvi prvenstveni gol ove sezone.

Montpellierovu pobjedu potvrdio je u 86. minuti Souleymane Camara odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora koji Costil jednostavno nije mogao obraniti. Camara je u utakmicu ušao u 73. minuti utakmice. Konačan rezultat bio je 2:0.

Montpellier se ovom pobjedom odmaknuo od Rennesa na tablici i sada ima tri boda više u odnosu na svoje današnje protivnike. Bodovno je izjednačen sa Saint-Étienneom na petom mjestu ljestvice, a za mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone trenutno mu nedostaje samo bod.