Borna Rupnik • nedjelja, 03.03.2013.

Pariški je prvoligaš ostao na dva boda prednosti na vrhu Ligue 1 nakon novog kiksa Lyona, a Marseille se približio vodećem dvojcu premda je do 81. minuti gubio od davljenika Troyesa na Velodromeu...

Sastav s Gerlanda nije uspio iskoristiti poraz Paris Saint Germaina kod Reimsa. Lyon je na gostovanju u Brestu odigrao samo 1:1 te ima dva boda manje od vodeće momčadi Carla Ancelottija.

Lille preokrenuo protiv Bordeauxa

U posljednjoj utakmici dana Bordeaux je poveo na gostovanju kod Lillea preko Plašila, sigurnog realizatora kaznenog udarca nakon prekršaja Berije na Tremoulinasu. No, Lille je prvo izjednačio - strijelac je poslije udarca iz kuta bio Rodelin - a onda i stigao do pobjede. U 71. minuti Kalou je pogodio iz blizine za konačnih 2:1.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za goste, a domaćini su poveli nakon samo osam minuta igre, kada je Marokanac Chafni dobro surađivao s Gueyeom i probio se pored Malbranquea te prizemnim udarcem matirao Vercoutrea.

Do boda je Lyon stigao početkom drugog poluvremena, kada je Lopez pucao, a lopta se u mrežu odbila od Brestovog Makonde. U samoj završnici Lopezov je novi pokušaj zaustavljen na gol-liniji, a Gomis je potom promašio prazna vrata.

"Težak teren nije izgovor. Trebalo nam je vremena da uđemo u utakmicu, a znali smo da će momčadi koje se bore za ostanak, poput Bresta, mnogo truda uložiti u svoje domaće utakmice", komentirao je Gomis, a Lovrenov partner iz obrane, Biševac, dodaje: "Borba za naslov bit će teška i nama i PSG-u. Slavit će onaj s više mentalne snage".

Marseille je protiv Troyesa trebao imao relativno lagan posao, no Velodrome je u 70. minuti šokirao brazilski napadač Marcos, koji je kaznio pogrešku N'Kouloua za vodstvo gostiju. Ipak, u 81. minuti N'Koulou na dodavanje pričuve Sougoua, uz pomoć "odbijanca" od Jarjata pogađa za 1:1.

Već u idućem napadu Sougou pronalazi Gignaca, a napadač Marseilla iz blizine donosi veliko slavlje domaćima.