Saint-Raphaël 24:31 Nantes
Nantes

Nantes upisao važne bodove na gostovanju kod Saint-Raphaela

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.03.2013.

Rukometaši Nantesa prvi su u 17. kolu francuskog rukometnog prvenstva uknjižili nove bodove. Momčad u čijim redovima od ove polusezone igra i Stefan Vujić, svladala je domaći Saint-Raphael, prvog pratitelja na prvenstvenoj ljestvici. S 10 pogodaka istaknuo se Španjolac Valero Rivera...

Saint-Raphael - Nantes 24:31 (13:13)

Gostujućom pobjedom protiv Saint-Raphaela momčad Nantesa odvojila se na dva boda upravo od svog jučerašnjeg protivnika. Sastav Thierryja Antija nakon 17 odigranih utakmica nalazi se na petoj poziciji. Na putu do ove pobjede posebno je bio raspoložen Valero Rivera. Španjolski je reprezentativac 11 puta pucao prema protivničkim vratima, tek jednom neuspješno te je time susret završio kao njegov najuspješniji pojedinac.

Alberto Entrerrios nadodao je svojih pet, a u strijelce se jednom, iz dva pokušaja, upisao i Stefan Vujić. Hrvatski internacionalac pogodio je u 26. minuti za tada +2 svoje momčadi. S 2:0 susret je otvorio domaći sastav, precizni su u tim uvodnim minutama bili Megannem i Caucheteux, no prednost se na strani Saint-Raphaela nije dugo zadržala.

Prvi puta u minimalnu prednost Nantes je stigao nakon pet minuta igre, a već u 14. na semaforu je stajalo 8:4 u korist gostiju. U završnici prvog dijela sastav Saint-Raphaela uspio je pritisnuti protivnika te se na odmor otišlo pri izjednačujućih 13:13. U 29. minuti najefikasniji igrač u domaćem dresu, Alexandre Tomas (6) postigao je svoj drugi pogodak za minimalnu prednost, no za spomenuto se isključenje samo nekoliko trenutaka kasnije pobrinuo Rivera.

Rukometaši Nantesa u pozitivu su se vratili već u prvim sekundama nastavka, dok je domaćinu bilo potrebno čak devet minuta da po prvi puta postigne pogodak u drugom dijelu. Uspjelo je to Megannemu, no Nantes je tada već otišao na pet pogodaka prednosti. Upravo je taj period igre, pokazalo se kasnije, odlučio pobjednika. +5 Nantes je imao i na ulasku u posljednjih 10-ak minuta, a točku na i stavio je Gunnar Jonsson pogotkom za 31:24.

17. kolo nastavlja se u četvrtak utakmicom između lidera PSG-a i ove sezone odličnog Dunkerquea.