Créteil slavio u derbiju začelja, novi bodovi i za Aix

Mihaela Bradovski • petak, 08.03.2013.

Novo, 17. kolo francuskog rukometnog prvenstva nastavljeno je u petak utakmicama između Aixa i Tremblaya te dvobojem začelja. U tom susretu, Créteil je bez problema stigao do pobjede protiv Billerea. Domaću pobjedu ostvario je i 12-plasirani Aix...

Aix en Provence - Tremblay en France 34:26 (19:18)

Dolaskom Nikole Karabatića probuđeni Aix od 11 osvojenih bodova ovoga je proljeća upisao njih 5. Druga ovogodišnja pobjeda izborena je na domaćem terenu protiv sedmoplasiranog Tremblaya koji je ima priliku izjednačiti se sa Saint-Raphaelom.

Prema očekivanjima, od samog starta susreta, pobjednički su sastav svojim pogocima vukli Illes i Karabatić. Obojica su prvih pola sata dvoboja arhivirali sa šest preciznih šuteva, ali i stopostotnim učinkom. Gostujući sastav nekoliko se puta u tom prvom poluvremenu izjednačio sa svojim domaćinom, svoj jedini pogodak Vladimir Ostarčević postigao je nakon pet minuta igre za 3:3, ali na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednosti sastava Jeremyja Roussela.

Poznati parovi četvrtfinala Kupa

PSG Handball – Mulhouse
Dunkerque – Cesson Rennes
Nantes – Créteil
Chambéry – Montpellier

Momčad Tremblaya slabo je otvorila nastavak, u prvih desetak minuta drugog dijela put do domaće mreže pronašli su tek Bingo i Peyrabout i Aix je u 40. minuti vodio s 25:20. I dalje je raspoložen bio Illes čiji je broj pogodaka porastao na dvije znamenke. S druge strane, u posljednjih 20 minuta utakmice Tremblay je ušao s tek jednom jedinom obranom Maline.

Tadašnjih pet pogodaka zaostatka Tremblay je u idućim minutama uspio smanjiti na -2, s tri pogotka odličan je u tom periodu bio Matthieu Drouhin, no vezani golovi Karabatića i Viallyja vraćaju Aix na, pokazalo se kasnije, sigurnu prednost uoči ulaska u samu završnicu. Kod 31:27 strateg gostiju Stephane Imbratta zatražio je minutu odmora, no ni ona nije pomogla njegovim igračima.

Illes je svoj ovosezonski učinak popravio za 11 zgoditaka, Nikola Karabatić sedam je puta bio uspješniji od domaćih vratara, a šest je dodao i Vincent Vially. Vratar Robin Cappelle stigao je do 13 obrana. Najraspoloženiji su u napadu gostiju bili sjajni Drouhin (11) i Tuzolana (7).

Créteil - Billere Handball 34:26 (17:10)

Puno manje neizvjestan bio je dvoboj dvije posljednjeplasirane momčadi. Créteil, u čijem su se zapisniku večeras pronašla imena Dragana Jerkovića i Davorina Vranića, no ne i Marija Obada, uvjerljivom je pobjedom apsolvirao ovaj susret protiv momčadi koja i nakon 17 kola nema niti jedan bod na kontu. Bez obzira na današnje slavlje, momčad Benjamina Pavonija nije napravila pomak i na prvenstvenoj ljestvici, na putu do toga ispriječio se upravo Aix.

S 13 pogodaka, odnosno 19 obrana najveći su posao u dresu Créteila odradili Hugo Descat i Arnaud Tabarand. Pored koncentriranog suigrača Jerković je dobio priliku zaustaviti tek jedan šut, no u tom pokušaju nije uspio. Vranić je susret zaključi 2/2 učinkom. Prvi put pogodio je u 20. minuti za 9:6 svoje momčadi, a u strijelce se upisao i tri minute prije odlaska na predah. Créteil je tada poveo s 14:10.

Situacija se na bolje po gostujuću momčad nije promijenila niti u drugoj polovici dvoboja i sastav Créteil uspio je stići do uvjerljive, 34:26 pobjede. Nemanja Marjanović, čuvar mreže Billerea uspio je zaustaviti 10 protivničkih pokušaja, dok je u napadu najbolji bio Dejan Čančar s devet zgoditaka.