Paris Saint-Germain 30:25 Dunkerque
Dunkerque

Uz stopostotnog Kopljara PSG nastavio pobjednički niz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.03.2013.

Nakon momčadi Nantesa pobjedu u 17. kolu francuskog rukometnog prvenstva upisao je i dalje stopostotan Paris Saint Germain. U novom slavlju svoje momčadi odličan je bio također stopostotan Marko Kopljar. Hrvatski reprezentativac postigao je šest pogodaka iz isto toliko pokušaja. Što se samog tijeka utakmice tiče, pitanje pobjednika riješeno je u prvim minutama drugog dijela...

Paris Saint Germain - Dunkerque Grand Littoral 30:25 (16:15)

Niti momčad Dunkerquea, najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela aktualne sezone, nije uspjela zaustaviti PSG-ov pobjednički niz. U 17. kolu sastav Philippea Gardenta stigao je do 34 boda. Prvi pratitelj Montpellier, s utakmicom manje u nogama, zaostaje za devet bodova, dok se Chambéry eventualnom pobjedom u ovom kolu ima priliku izjednačiti s danas poraženim sastavom.

Lider LNH utakmicu je u svoju korist riješio u drugom dijelu, a pogocima ga je predvodio trojac Kopljar, Gunnarsson, Hansen, svaki sa po šest zgoditaka. Hrvatski reprezentativac jedini je unutar domaćeg kadra susret završio sa stopostotnim učinkom. U dresu Dunkerquea s osam je pogodaka najuspješniji bio Pierre Soudry, no osim Siakama (6) i Touatija (5) nitko od suigrača nije ga uspio popratiti.

Upravo je realizacija u nastavku dvoboja koštala goste boljeg rezultata, a rukometaši Dunkerquea nisu se proslavili niti po pitanju koncentracije, u današnjih 60 minuta izgubili su čak 19 lopti. Od poraza ih tako nije uspio spasiti niti dvojac Gerard - Annotel s 19 obrana, 11 više od domaćih čuvara mreže.

Gostujući je sastav uvodno minimalno vodstvo kroz period igre pogodak za pogodak održavao do sedme minute. Za prvih +1 PSG-a pogodio je tada Ibrahima Diaw, a već trenutak kasnije precizan je za 6:4 bio i Mladen Bojinović. U 10. minuti po prvi se puta u strijelce upisao i Kopljar, također za dva prednosti svoje momčadi.

U idućim minutama Dunkerque se uspio vratiti, Touati je pogodio za 9:9, i iako su dvije minute prije isteka prvih pola sata Parižani imali tri zgoditka prednosti, na odmor se otišlo pri 16:15.

PSG je svoje navijače posebno razveselio igrom na samom početku nastavka, kada je u svega pet minuta stigao do jednako toliko golova prednosti, a s istom je razlikom i završio susret. Svoj posljednji zgoditak Kopljar je postigao minuti prije kraja za 29:25, a nakon njega precizan je još bio i Hallgrimsson.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 19:14
    gledao sam snimku,odlično,možda još 2-3 udarca ,jedino mi nije baš sve bistro oko koncepcije msr. Abaloa.
  • nido08.03.2013. u 19:16