Damir Bičanić ponovno sjajan, u pobjedu Chambéryja ugradio osam pogodaka

Mihaela Bradovski • subota, 09.03.2013.

Trima večerašnjim utakmicama kompletirano je 17. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Sjajan je na gostovanju kod Sélestata bio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić. Osim njegova Chambéryja do slavlja su stigli i Metličićev Montpellier, odnosno Ivry Davora Dominikovića...

Sélestat Alsace HB - Chambéry Savoie 25:30 (14:13)

Večerašnjom pobjedom nad Sélestatom, momčad Chambéryja uhvatila je korak s trećeplasiranim Dunkerqueom. Sjajan je i u ovoj pobjedi bio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić koji nastavlja s odličnim izdanjima u drugom dijelu sezone. S osam zgoditaka susret je završio kao najraspoloženiji šuter pobjedničkog sastava, ali i čitavog dvoboja. Pratiti su ga, donekle, uspjeli tek gostujući Jordan Francois-marie (7) i Frederic Beauregard (6).

Domaća momčad po prvi je puta u vodstvo stigla u sedmoj minuti, a već u idućoj akciji Bičanić postiže svoj prvi zgoditak za 4:4. Ipak, u narednim minutama Sélestat se uspijeva odvojiti i u 11. minuti preko Freppela stiže do +3. Sedam minuta kasnije semafor je ponovno pokazao izjednačenje, i ovoga se puta za njega pobrinuo Bičanić.

U istoj se ulozi reprezentativac Hrvatske našao i u uvodnim minutama nastavka. U drugi dio susreta ušlo se pri domaćem minimalnom vodstvu, a nakon pet minuta igre nakon povratka s predaha Bičanić pogađa domaću mrežu po šesti put za 15:15.

Najvažnije pogotke ipak je postigao nešto kasnije, uz pomoć suigrača Cédric Paty doveo je svoju momčad s negativnih 16:17 na 20:18. Bilo je to u 40. minuti i bio je to njegov posljednji gol na susretu. Uz osam pogodaka zaradio je i jedno isključenje.

Do kraja je Chambéry bez većih problema zadržao, a potom i dodatno povećao to vodstvo. Šest minuta prije kraja Kevynn Nyokas pogađa za +5, a s istom razlikom susret i završava. Bez obzira na poraz, domaći vratar Laszlo Fulop nije podbacio, zaustavio je 14 pokušaja francuskog doprvaka. Osim u Bičaniću, Chambéry je međutim prednost imao u još koncentriranjem Dumoulinu koji je skupio četiri obrane više u odnosu na svog kolegu na suprotnoj strani terena.

Cesson Rennes Metropole HB - Montpellier 28:37 (12:20)

Poput Nantesa i Chambéryja i sastav Patricea Canayera 17. je kolo arhivirao gostujućom pobjedom. Još uvijek aktualni francuski prvak tako i dalje drži zaostatak od sedam bodova za liderom PSG-om. S druge strane, momčad Cessona nanizala je dva uzastopna poraza, ukupno treće od četiri ovogodišnja susreta.

Nakon što je zbog ozljede propustio dvoboj osmine finala Kupa, Vid Kavtičnik večeras se prometnuo u prvo ime susreta. Slovenski reprezentativac 19 je puta pucao prema protivničkih vratima i s 13 je pogodaka bio uvjerljivo najprecizniji pojedinac utakmice. Osam zgoditaka dodao je Issam Tej, a kvalitetnu predstavu pružio je i vratar Robin (11 obrana). Po pet pogodaka za Cesson postigli su Ternel, Lanfranchi i Dore.

Vratar domaćina Yann Genty jedini je Metličićev pokušaj pročitao u četvrtoj minuti susreta. Montpellier je u tim trenucima držao minimalnih 3:2. Canayerovi su igrači od početka dvoboja održavali prednost od pogotka, odnosno dva, a nakon 14 minuta igre Kavtičnik svojim šestim golom postavlja 9:6. Gosti su na odmor ponijeli čak osam pogodaka prednosti, dovoljno da u nastavku mirno kontroliraju situaciju na terenu.

US Ivry handball - Fenix Toulouse Handball 33:31 (17:18)

Jedini dana uspješan domaćin bio je Ivry Davora Dominikovića protiv momčadi iz Toulousea tradicionalno predvođena francuskim kapetanom Jeromeom Fernandezom. U posljednja dva kola Fernandez je postigao 20 pogodaka, a večeras je svoj ukupni učinak poboljšao za novih 11. Međutim, kao i u većem dijelu sezone za pozitivan rezultat nedostajala je podrška suigrača.

Kod Domaćina najbolji je bio Thomas Zirn koji se u listu strijelaca upisao osam puta. Dominikoviću je to za rukom pošlo jednom iz dva pokušaja, bilo je to u 23. minuti za 15:14, a zaradio je i jedno isključenje na samom kraju susreta. U potpuno izjednačenom prvom poluvremenu i jedna i druga momčad vodile su nekoliko puta, a minimalnu prednost Fenixu prije isteka prvih pola sata donio je Valentin Porte svojim četvrtim od ukupno pet pogodaka.

Odmah na startu drugog dijela Ivry preko Lorgerea, odnosno Šulca stiže do izjednačenja i minimalne prednosti, a nju drži sve do novog poravnanja u 41. minuti. Iako je na ulasku u posljednjih deset minuta gostujući sastav bio momčad u prednosti, pogodak Diega Simoneta za 31:28 tri minute prije kraja pokazao se ključnim. Tu prednost Fenix više nije uspio nadoknaditi.