Premijer: Remi Dubrave u Sisku za ishod derbija kola, Zamet slavio u buzetskom trileru

Ivan Dominik • petak, 08.03.2013.

Sredinom tjedna odigrano je i 21. kolo Premijer lige, doduše krnje i nepotpuno, ali gotovo cijelo. Najinteresantniji susret na mnogo načina vrlo zanimljivog i uzbudljivog kola, bio je derbi u kojem su remizirale momčadi Siscije i Dubrave, dok je vrlo neizvjesno bilo i u Buzetu gdje je u trileru minimalnom razlikom slavio riječki Zamet, a u ostale četiri utakmice pobjeđivali su samo domaćini...

Remi Dubrave i Siscije u derbiju kola, Zamet slavio u trileru kod Buzeta

Na papiru najbolja i najjača utakmica 21. kola Premijer lige, koje je zbog neodigravanja utakmica Varteksa i Marine u Varaždinu ostalo krnje i nepotpuno, bio je okršaj vodeće momčadi lige, Siscije, i zagrebačkih Veprova - momčadi Dubrave. Bio je to vrlo jak, ujednačen i rezultatski tijesan susret, a bolje ga je otvorila Dubrava koja je više vodila u prvih pola sata i golom Davora Maričića na poluvrijeme odnijela minimalnu prednost uz rezultat od 16:15.

U nastavku je pojačala domaća momčad, ubrzo okrenula rezultat, ali je Dubrava odgovorila istom mjerom, tako da je većina drugog dijela provedena u izmjenjivanju vodstva i egalu. Završnica je također bila potpuno izjednačena pa je utakmica okončana remijem uz 31:31 pogocima Tibora Jurjevića za domaće, odnosno Domagoja Pavlovića za goste u posljednjim trenucima dvoboja za krajnji rezultat. Kod Siscije su najbolji bili Mario Tomić s deset golova i vratar Luka Bumbak s odličnih 16 obrana, dok je na drugoj strani obranu manje imao sjajni Igor Totić, a u polju su za Dubravu najbolji bili Ivan Vida s osam i Tomi Vozab sa šest zgoditaka.

Druga najneizvjesnija utakmica kola bila je odigrana u Buzetu gdje je istoimeni domaćin dočekao velikog rivala, riječki Zamet. Iako je momčad Irfana Smajlagića povela u prvim minutama dvoboja, Buzećani su okrenuli i imali vodstvo tijekom prvog dijela. Međutim, Zamet se vraćao konstantno i igrao sve bolje, ali je Buzet ipak odnio na poluvrijeme minimalnih 12:11. No, ta mu prednost nije pomogla u nastavku kada je Zamet sve okrenuo u prvih deset minuta igre, poveo 18:16 i sve boljom igrom u vrlo turbulentnoj utakmici počeo sigurno gaziti ka pobjedi.

Buzećani su se posljednji put približili ulaskom u završnicu utakmica kada su vratili inicijativu i opet zaigrali bolje. Imali su posljednje izjednačenje na susretu pri 22:22 šest minuta prije kraja, no Zamet je do konca ipak prevagnuo i trima uzastopnim golovima junaka i igrača utakmice, Davora Šunjića, stigao do pobjede od 24:23. Infarktna završnica tako je pripala Riječanima, koje je do pobjede vodio sjajni Šunjić sa sedam golova, dok je za domaćine najbolji bio Bruno Kozina sa skromna četiri pogotka.

Karlovac lako protiv Gorice, Vidovcu još jedna domaća pobjeda protiv Spačve

Karlovac je vrlo lako došao do pobjede protiv gostiju iz Gorice. Domaća favorizirana momčad furiozno je otvorila sraz s Velikogoričanima, povela i vodila od samog početka utakmice kroz cijelo prvo poluvrijeme, koje je završila velikom prednošću od 15:10. U drugih se pola sata nije promijenilo ništa krucijalno, Karlovac je do ulaska u samu završnicu održavao "plus pet", a potom je protutnjao do pobjede završivši ogled uz rezultat 34:27. Najefikasniji u redovima Karlovčana bio je Boris Batinić sa sedam golova, pet je dodao Luka Cindrić, a njegov imenjak i vratar Prezelj skinuo je 11 lopti. Hrvoje Ceković zabio je najviše za Goricu, pet golova, dok je Josip Dijanić imao osam obrana.

Vidovec je teže od očekivanog na domaćem parketu nadjačao vinkovačku Spačvu, koja je sa svojim pojačanjima dobro parirala oslabljenim domaćinima. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva i rezultatski tijesna, a na odmor se otišlo uz 16:16, ali i bolju igru gostujućih Slavonaca. Međutim, u nastavku je Vidovec zaigrao nešto bolje i kvalitetnije, ali nije se mogao odvojiti jer se gosti nisu dali. Dugo su domaći lomili otpor Spačve, nakon 40. minute su ozbiljnije i poveli, a odluka je pala tek u posljednjih deset minuta kada se domaćin "odlijepio" te naposljetku slavio 28:26. Za taj su ishod najzaslužniji bili Tomislav Balent na vratima s 13 obrana te Damir Turković i Zoran Jeftić, koji su dali po četiri gola. Na drugoj strani Goran Šarenac bio je najbolji topnik Spačve, zabivši pet pogodaka.

Split iznenađujuće bolji od Medveščaka, Bjelovar prejaka domaćinska prepreka za Poreč

Split je na svom parketu dočekao zagrebačku momčad Medveščaka, koja je stigla u Grad pod Marjanom u statusu blagog favorita. No, nije se najbolje provela u Dalmaciji jer su Splićani krenuli sjajno, nisu dali inicijativu Medvjedima, već su na odmoru poveli 15:14. Ta se prednost i u drugom dijelu manifestirala bolje za domaće, dok je Medveščak sve više tonuo, a na kraju je Split uz 29:27 i još jedno odlično poluvrijeme vrlo inspirativno slavio protiv Zagrepčana. Do pobjede je domaćine odveo zagrebački dečko, nagluhi Oliver Lušić koji je zabio osam golova, dok su po zgoditak manje dodali Natko Merhar i Srećko Jerković. Kod poraženih Medvjeda najbolji su bili Sven Horvat s 11 obrana na golu te Ante Gadža u polju s osam golova, dok je Igor Kos dodao šest.

Također relativno veliko iznenađenje dogodilo se i u Bjelovaru gdje je domaćin uspio izvojevati pobjedu protiv favoriziranog i kvalitetnijeg Poreča. Bjelovarčani su slavili 25:22 na krilima odličnog golmana Dubravka Grgića, dok su ofenzivno bolji od ostalih bili Ivan Horvat i Stipan Šimunović. Kod Porečana su se istaknuli David Miličević i Matko Buvinić, a solidan je na vratima bio i Tomislav Sladoljev. Posljednja utakmica kola, koja nije odigrana u srijedu, igrat će se idućeg tjedna, također u srijedu - 13. ožujka. Sastaju se Varteks Di Caprio i Marina, naravno, u Varaždinu.