Rutinskom pobjedom nad Dubrovnikom, Jolly potvrdio plasman u Ligu za prvaka

Ivana Jurica • subota, 09.03.2013.

Očekivanom pobjedom nad posljednje plasiranim Dubrovnikom, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik i formalno su potvrdili nastup u Ligi za prvaka i ove sezone. Velićeva je momčad slavila sa 97:77, a čak sedmorica igrača imala su dvoznamenkast učinak.

Jolly JBŠ – Dubrovnik 97:77 (21:14, 26:16, 26:25, 24:22)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200
Suci: Radojković, Sušanj, Terlević

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 14, Katura 3, Vlaić 3, Ross 14, Mrva 13, Naletilić, Bubalo 15, Vrsaljko 2, Gabrić 13, Gulam 10, Mihaljević, Butorac 10. Trener: Ivan Velić.

Dubrovnik: Bogdanović 11, Soko 10, Radulović, Jakoliš 15, Meštrović, Proleta 8, Lučić 20, Perić 4, Mikulić 8, Dubelj 1. Trener: Ivan Vujičić.

Gosti susret otvaraju vodstvom od 5:0, Soko je pogodio tricu, a Jakoliš za dva. Butorac ubacuje prve koševe za domaću momčad, a Dubrovnik, poslije nove trice, ovog puta Jakoliša, vodi s 8:4. Jolly radi seriju 9:0, od čega pet koševa postiže Gabrić, što im donosi i vodstvo od 13:8. Od tada domaćini nisu ispuštali prednost, a na kraju prvih deset minuta igre imali su plus sedam (21:14).

Poslije trice Kature u 13. minuti Šibenčani su prvi put stekli dvoznamenkastu prednost (28:18). Kad su, odmah potom, trice zabili i Petković i Gulam, vodstvo se dodatno povećalo, na 36:22, a plus 17 (47:30) domaći su košarkaši imali na poluvremenu utakmice.

Na početku drugog poluvremena Dubrovčani su napravili seriju 15:3 i došli do 50:45. Seriju im je prekinuo prvo Bubalo, pa potom s linije slobodnih bacanja Mrva, odnosno Ross u dodatnom napadu, pa je na semaforu svjetlilo 56:45. U tim je trenucima nekoliko lopti gostima ukrao Ross, pa su domaćini laganim poenima došli do povećanja prednosti.

Rezultatom 73:55 ušlo se u zadnju četvrtinu. I tu su domaćini lagano dolazili do koševa, nizali su kontre i polukontre pa je prednost narasla i do +30 (93:63). Do kraja susreta malo je smanjeno šibensko vodstvo, ali ništa značajnije. Konačnih 97:77 postavio je mladi domaći play Josip Gulam.

S 15 koševa najefikasniji kod Šibenčana bio je Bubalo, 14 su ubacili Petković i Ross, po 13 Mrva i Gabrić, a Gulam i Butorac po deset. Lučić* s 20 koševa bio je najbolji kod gostiju, 15 je ubacio Jakoliš, 11 Bogdanović, a deset Soko.

U posljednjem kolu natjecanja u A-1 lige Šibenčani će gostovati u Trnskom, dok Dubrovnik dočekuje Sinjane.

• Obrisan korisnik11.03.2013. u 13:27
    mali gabrić lijepo napreduje ove sezone! jedva čekam da ga vidim protiv jačih kluba u ligi za prvaka!