Zagreb preuzeo vodeće mjesto u A-1 ligi

Mišo Gulić • nedjelja, 10.03.2013.

Hrvatska košarkaška A-1 liga tijekom vikenda je zaključila i pretposljednje kolo, nakon kojeg je i definitivno postalo jasno tko će sezonu nastaviti u Ligi za prvaka, a tko u onoj za opstanak...

Spektakl iz Sinja već je naveliko ispričan, Đuro Đaković nije mogao protiv 12 alkara i 1600 grlatih Maligana, stoga će svoj ovosezonski put nastaviti u nešto manje glamuroznom društvu nego je to planirao. Prilično uvjerljivo svoju je vizu za gornji dom hrvatske košarke osigurao i šibenski Jolly, a vrijedi izdvojiti i pobjedu VROS Darde na gostovanju u Križevcima, Zaboka nad Kvarnerom te slavlje Mrava u Osijeku.

Jedina utakmica iz "donjeg doma" koja je imala rezultatski značaj bila je ona između Križevaca i Darde, a koju su košarkaši iz Baranje riješili u svoju korist i tako osigurali nova dva "prenosiva" boda, dok će Žapci gotovo sigurno imati velike muke kako bi izbjegli kvalifikacije za popunu A-1 lige.

Darda je briljantno otvorila susret i nakon prvih deset minuta imala vodstvo od 23:7, nakon čega je bilo jasno da će domaći morati napraviti pravi mali podvig kako bi se vratili u susret, što se, naravno, nije dogodilo pa su pobjedu od 70:79 slavili gosti. Prvo ime susreta bio je Trepalovac s 29 koševa i 13 skokova.

Zagreb je pobjedom u Osijeku preuzeo čelo ljestvice od Kvarnera koji je zapeo u Bedekovčini, no vrlo dobar otpor pružila je domaća momčad favoriziranom gostu iz metropole koji ponovno nije oduševio, ali ipak je uspio u svom naumu.

Utakmicu su bolje otvorili domaći, imali i šest koševa viška nakon prve četvrtine, međutim, Zagreb se trgnuo i do odlaska na odmor ipak preuzeo vodstvo. Mravi su nakon povratka na parket nastavili u nešto boljem ritmu, stvorili desetak koševa prednosti i to uspjeli obraniti do kraja susreta. Odličnu partiju pružio je Budimir koji je ubacio 24 koša te ostvario devet asistencija i pet skokova.

Utakmicu za brzi zaborav odigrali su Zabok i vodeći Kvarner, koji to nakon ovog kola više nije, a što su gledatelji imali vidjeti dovoljno će reći pogled na semafor nakon odigranih 40 minuta, odnosno rezultat od 57:56 u korist domaćih.

Prva četvrtina još je i bila odlična u odnosu na drugu u kojoj je postignuto ukupno svega 17 koševa, a u istom stilu se nastavilo i do kraja, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a završni pokušaj pripao je Zaboku koji zahvaljujući ubačaju Tomasa upisao minimalnu pobjedu. Jedini koji je bio raspoložen u tom dvoboju jest Škifić s 23 koša i devet skokova.

• Obrisan korisnik11.03.2013. u 13:04
    bit će zanimljivo u ligi za prvaka, jer ovi šABAn ligaši više nisu toliko bolji od A-1 ligaša kao proteklih sezona. neće biti kvalitetno ali će barem biti zanimljivije.
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 07:38