Wright zabio za pobjedu Cedevite i prekid crne serije

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.03.2013.

Cedevita je prekinula niz od tri uzastopna poraza i upisala pobjedu na gostovanju u Novom Mestu 63:62. U neizvjesnoj završnici pobjedu Cedeviti donio je Bracey Wright ubačajem u posljednjim trenucima susreta...

Cedevita je u Novo Mesto otputovala tražeći prekid negativne serije koja je došla nakon pobjede u Laktašima protiv Igokee. Uslijedio je finalni poraz u Kupu protiv Cibone, zatim porazi u ABA ligi protiv MZT-a, Szolnokija i Partizana, promijenjen je trener, klub se našao pod udarom kritika i trebao je pobjedu za vraćanje barem dijela dobre atmosfere.

Pod vodstvom novog trenera Jakše Vulića i s Lukom Babićem umjesto suspendiranog Marka Tomasa u petorci Cedevita je dobro otvorila utakmicu. Krka je napadački dosta loše krenula u susret i do ubačaja Lorbeka na isteku četvrte minute bila je bez ijednog poena i zaostajala je 6:0.

No kako je Krka imala problema u tim prvim minutama, tako je Cedevita napadački stala u nastavku četvrtine. Nije ubacila niti jedan poen iz igre, Krka je napravila preokret i povela s 13:9 uz već sedam poena Lorbeka.

Prva četvrtina završena je vodstvom Krke 15:13, minimalnom prednosti iako je Cedevita posljednje koševe iz igre ubacila na početku četvrte minute kada je Bracey Wright pogodio za 6:0.

Gotovo desetminutni post Cedevite iz igre prekinuo je Miro Bilan u 13. minuti, no do odlaska na poluvrijeme Cedevita nije uspjela uhvatiti domaćina. Na odmoru je Krka imala prednost 31:27 od čega su Lorbek i Lalić kombinirano ubacili 20 poena, no potencijalni problem za domaćina su bile osobne pogreške kojih su imali dvostruko više od Cedevite (14-7).

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili igrači Krke koji su u 26. minuti stigli do najviše prednosti 42:34, no to je trgnulo Cedevitu iz letargije, napadački je zaigrala bolje i u završnici treće dionice napokon uspjela doći do poravnanja na 49:49 nakon serije slobodnih bacanja Derwina Kitchena.

U posljednjih deset minuta Cedevita je ušla opterećena s po četiri osobne pogreške Gorana Sutona i Braceya Wrighta, a Krka je ponovno dobro krenula i povela 58:52 da bi onda u kratkom vremenu Šuput i Baždarić napravili seriju 7:0 i preokrenuli rezultat na ulasku u posljednje dvije minute.

Igralo se koš za koš u samom finišu, Cedevita je imala zadnji napad kod vodstva Krke 62:61, a sekundu prije kraja susreta Bracey Wright je zabija iz prodora za 63:62 i pobjedu Cedevite. Krka je još uzela minutu odmora i pokušala neko čudo, ali nije imala šanse.

U Cedevitinim redovima Marino Baždarić je ubacio 13 poena (4/6) uz šest skokova, a Predrag Šuput je dodao 11 poena (3/7) uz pet skokova. Kod domaćina Jure Lalić je upisao 17 poena (7/9) uz pet skokova, a Domen Lorbek je dodao 16 poena (6/13). Šuterski vrlo lošu večer imao je Jakov Vladović koji je iz igre šutirao 0/8.