Josip Piršljin • subota, 16.03.2013.

Stara dama nastavlja pobjeđivati u talijanskom prvenstvu. Igrači Antonija Contea na početku 29. kola gostovali su u Bologni gdje su rutinski slavili s 2:0 i nastavili put prema obrani Scudetta. Ranije je Catania na svom terenu nadvisila Udinese.

Nakon što su saznali da će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati s Bayernom, nogometaši Juventusa otputovali su u Bolognu u sklopu novog kola Serie A. Tamo su očekivano pobijedili i time povećali, barem privremeno, svoju prednost na vrhu tablice ispred Napolija koji u nedjelju pred svojim navijačima igra protiv Atalante.

Antonio Conte je na teren poslao gotovo najjaču postavu. Igrali su svi standardni igrači osim što na bokovima nije bilo Lichtsteinera i Asamoaha. Njihove pozicije zauzeli su Peluso na lijevoj strani i Padoin na desnoj. Bologna se uzdala u svoj napadački trojac Gilardino - Kone - Diamanti.

U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle niti na jednoj strani, a lider talijanskog prvenstva i četvrtfinalist Lige prvaka u vodstvo je došao u 62. minuti. Bianconeri su odigrali odličnu akciju. Marchisio je uputio loptu prema Vučiniću, a Crnogorac je sjajnim potezom okrenuo čuvara i zabio pored domaćeg vratara Curcija.

Desetak minuta kasnije Juventus je potvrdio pobjedu na stadionu Renato Dall'Ara. Ovog puta Marchisio i Vučinić su zamijenili uloge. Napadač je asistirao, a veznjak zabio. Stara dama je izigrala obranu Bologne, a premda su njeni igrači tražili zaleđe, snimka je pokazala da je Marchisio bio u dozvoljenoj poziciji.

Do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata. Juventus je uoči nedjeljnog nastavka prvenstva povećao prednost na vrhu tablice i može u dobrom raspoloženju otići u Milano za dva tjedna gdje ga čeka Inter.

Utakmica koja je otvorila 29. kolo Serie A bila je ona između Catanije i Udinesea. Sicilijanci su odličnom igrom u drugom poluvremenu svladali protivnike iz Udina i na taj način ostali u igri za europske pozicije. Svojim današnjim suparnicima pobjegli su na četiri bodova prednosti.

U prvom dijelu nije bilo golova niti na jednoj strani, no u nastavku je palo njih čak četiri. Najprije je u 49. minuti Gomez donio prednost Cataniji, a isti ga je igrač udvostručio dvadesetak minuta kasnije. Lodi postavlja visokih 3:0 ubrzo potom, a gosti su do kraja utakmice uspjeli tek smanjiti preko Muriela.