Josip Piršljin • nedjelja, 17.03.2013.

Milan se uspio oporaviti od ispadanja u Ligi prvaka i u talijanskom je prvenstvu pobijedio Palermo. Za Rossonere je ponovno čovjek odluke bio Balotelli, a za Napoli Cavani. Nebeskoplavi su upisali pobjedu nakon pet utakmica, dok je Pescara upisala peti poraz zaredom. Dvoboj Torina i Lazija pomaknut je za nedjelju u 20:45 sati zbog vremenskih neprilika, a Sampdoria i Inter će zbog istih razloga igrati tek 2. travnja.

Nakon teškog poraza od Barcelone u Ligi prvaka i ispadanja u osmini finala, nogometaši Milana okrenuli su se domaćem prvenstvu gdje su nastavili pobjeđivati. Na San Siru je gostovala momčad sa Sicilije, Palermo, i upisala poraz od dva pogotka razlike.

Ponovno je čovjek odluke bio Mario Balotelli. Bivši napadač Manchester Cityja zabio je dva pogotka i donio tri boda svojoj momčadi. Time je povećao broj golova na sedam u šest prvenstvenih susreta. Rossoneri mogu samo žaliti što u Ligi prvaka nije imao pravo nastupa.

U osmoj minuti Balotelli je izborio jedanaesterac nakon što ga je za dres povlačio Aronica, a potom ga je i sam realizirao. Posljednjeplasirana momčad Serie A nije uspjela uzvratiti Milanu, već su domaći do kraja zabili još jedan gol. U 66. minuti Balotelli je potvrdio pobjedu crveno-crnih koji su ipak ostali treći na tablici.

Napoli je obranio svoju poziciju pobjedom pred svojom publikom. Ostao je drugi ponajviše zahvaljujući Cavaniju koji je konačno prekinuo golgeterski post koji je trajao skoro dva mjeseca. Od hrvatskih igrača nastupio je samo Marko Livaja koji je u igru ušao u 66. minuti, Radošević i Budan nisu bili niti na klupi.

Cavani je zabio već u četvrtoj minuti kada je realizirao udarac s bijele točke. Bio mu je to 19. gol ove sezone u Serie A, a uskoro je postigao i 20. Time je povećao svoju prednost nad Stephanom El Shaarawyjem na vrhu liste strijelaca.

Atalanta je uspjela izjednačiti nakon pola sata igre kada je Cannavaro postigao autogol, a s rezultatom 1:1 se otišlo na predah. Urugvajski napadač ponovno je bio precizan u 65. minuti na asistenciju Pandeva. Momčad iz Bergama opet se vratila kada je 2:2 postavio Denis, ali Napoliju je sva tri boda donio Makedonac Pandev desetak minuta prije kraja.

Pescara je doživjela novi poraz u talijanskom prvenstvu, čak peti zaredom. Na svom je travnjaku ugostila Chievo i izgubila s 2:0, a oba je pogotka primila u zadnjim minutama. Hrvatski napadač Ante Vukušić bio je u početnoj postavi, ali zamijenjen je nakon sat vremena igre.

Najprije je u 88. minuti Stoian donio vodstvo gostima iz Verone, a potom je Thereau u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu žutih. Pescara tako i dalje dijeli posljednje mjesto prvenstvene ljestvice s Palermom koji je također u ovom kolu izgubio.

Fiorentina je svladala Genou 3:2 uz pogotke Aquilanija, Cuadrada i autogolom Cassanija. Za goste su zabijali Portanova i Antonelli, no više od toga nisu mogli.

U ranijoj utakmici Siena je na domaćem terenu ugostila Cagliari, a dvoboj je završen podjelom bodova. Na stadionu Artemio Franchi nije bilo pogodaka niti na jednoj strani. Time nitko neće biti posebno nezadovoljan, Siena je osvojila bod u borbi za ostanak, dok gostima on ne znači puno.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 19:26
    Balotelliju ide puno bolje u Milanu,nego u City-u. Šteta da nije mogao igrati protiv Barcelone,možda bi prošao Milan onda
  • Obrisan korisnik17.03.2013. u 18:03
    dobro je neka se samo pobjeđuje
  • Obrisan korisnik17.03.2013. u 17:36
    nakon katastrofalnog pocetka sezone na kraju ce biti drugi.. bravo milan! mlada je ovo ekipa, puno obecava, sljedece sezone napad na titulu!!