Premiership, 30. kolo, 17.03.2013, 14:30 h
Sunderland 1:1 Norwich City
Norwich City

Sunderland i Norwich podijelili bodove na Stadionu svjetlosti, Kanarinci izdržali sat vremena s igračem manje

Josip Tolić • nedjelja, 17.03.2013.

U prvoj od četiri nedjeljne utakmice 30. kola Premier lige Sunderland i Norwich podijelili su bodove na Stadionu svjetlosti. Bilo je 1:1 iako su gosti više od sat vremena igrali s igračem manje zbog isključenja vratara Marka Bunna.

Dvoboj momčadi koje su koncentrirane na osiguranje prvoligaškog statusa za sljedeću sezonu, Sunderlanda i Norwicha, završio je bez pobjednika (1:1). U prvoj od četiri nedjeljne utakmice 30. kola Premiershipa nije nedostajalo pogodaka, ali ni uzbuđenja.

Do vodstva su došli Kanarinci nakon 26 minuta igre. Nakon udarca iz kuta s desne strane Kamara je glavom uputio udarac prema golu, a loptu je u mrežu pospremio Hoolahan.

Ipak, samo tri minute potom uslijedio je šok za gostujuću momčad. Vratar Mark Bunn bio je prisiljen izaći iz svog šesnaesterca zbog pogreške braniča Turnera, no igrao je rukom i zasluženo dobio crveni karton.

Rukomet igrača Norwicha dogodio se još jednom prije kraja poluvremena. Bassong je bio krivac za jedanaesterac koji je uspješno izveo Gardner i vratio stvari na početak.

Drugo poluvrijeme bilo je mnogo siromašnije prilikama; domaćini su prijetili ponovno preko Gardnera u 59. minuti, dok su gosti mogli i do pobjede s desetoricom da je sudac na jednak način sankcionirao igranje rukom Rosea u kaznenom prostoru domaćina, ali ništa nije bilo suđeno.

Remi će na kraju poslužiti objema momčadima da se dodatno odmaknu od opasne zone. Norwich se tako vratio na 11. mjesto s 34 boda, a Sunderland je na 31 bodu. 18-plasirani Wigan ima 24 boda, a Reading i QPR imaju po bod manje.