Premiership, 30. kolo, 16.03.2013, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 1:0 Reading
Reading

Josip Tolić • subota, 16.03.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 30. kola Premiershipa Manchester United je svladao momčad Readinga s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka iz 21. minute bio je Wayne Rooney, uz veliku pomoć Alexa Pearcea, no Vragovi nisu pružili briljantnu partiju. Unatoč tome, mogu biti zadovoljni s tri osvojena boda kojima su gradskom rivalu Cityju odmaknuli na 15 bodova.

Prvenstvo gotovo? Čini se da jest. Jedan od ključnih kola u raspletu priče oko naslova prvaka Engleske dogodio se ove subote. Porazom Manchester Cityja na gostovanju kod Evertona (2:0) okoristio se gradski rival United i u vrlo teškoj utakmici protiv fenjeraša Readinga osvojio tri vrlo važna boda kojima bježi na 15 bodova razlike na vrhu ljestvice.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se sredinom prvog poluvremena. Igrala se 21. minuta kada je Rio Ferdinand presjekao dodavanje Garetha McClearyja, sjurio se u protivničku polovicu i poslužio Waynea Rooneyja čiji udarac s 20-ak metara pogađa nogu Alexa Pearcea i u paraboli vara gostujućeg vratara Stuarta Taylora.

Izuzev lijepog otvaranja utakmice, izabranici Sir Alexa Fergusona nisu pružili utakmicu za pamćenje. Do predaha je još jednom pokušao Rooney, pridružio mu se i Robin van Persie, ali Taylor je oba puta bio spreman.

Početkom drugog poluvremena igrači Readinga imali su razlog za pritužbu na glavnog suca Leeja Masona. Nakon udarca iz kuta Nemanja Vidić gurnuo je Adriana Mariappu, ali jedanaesterac nije suđen.

Do kraja je prijetio samo United, ali te prijetnje nisu predstavljale veću opasnost za Taylora. Van Persie je pokušao iz slobodnog udarca, a u samoj završnici okušali su se i Ryan Giggs, Danny Welbeck i još jednom Van Persie - bez pogotka.

Osam kola prije kraja United je tako stekao veliku bodovnu zalihu pred Cityjem i na najboljem je putu da osvoji 20. naslov prvaka Engleske.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 11:14
    Istina, da nekim slučajem Ferguson vodi City završia bi s minimalno 25 bodova prednosti.
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 21:53
    U krivu si. Manchester je odlično stajao do tog nesretnog isključenja i Ferguson je itekako pogodio sa Welbeckom koji je bio zadužen za markiranje Alonsa. Bez obzira što je meni Rooney zvijer jedino što koliko toliko mogu prigovoriti Fergusonu je činjenica da ga nije prije 70 i neke minute ubacio u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 21:52
    Bas suprotno, sa Carrickom i Cleverleyem napraviti razliku od 20 bodova i smijati se glupim šeicima jer su Evans u obrani i Carrick u sredini sredili cijelu ligu. Ovaj SAR je majstor, sa ovakvim igračima (Evans, Carrick, Smalling, Ferdinand pred mirovinu, Kagawa se tek pronalazi, Vidic poluživ... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 21:51
    Tvoj bi prigovor imao smisla da Rooneyjeva zamjena za tu utakmicu-Giggs, nije odigrao fantastičnu utakmicu. Druga stvar je što neki misle da najveće zvijeze uvijek moraju igrati, makar ne odgovaraju taktici za određenu utakmicu.Maestralni Rio Ferdinand
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 21:46
    kakva je ono bila glupost Fergusona protiv Reala pratiti će ga do kraja života.Izostaviti Runija iz jedanastorice jednako je kao kada bi Real započeo bez CR