Marin Vuković • subota, 16.03.2013.

Poslijepodnevni okršaji 30. kola engleske Premier lige opravdali su očekivanja jer ulog je za mnoge sudionike bio velik. Arsenal je na Libertyju poslao pismo namjere i s nova tri boda poručio kako neće odustati od utrke za Ligu prvaka. Na drugoj pak strani ljestvice, Aston Villa je u dramatičnoj utakmici okrenula rezultat i svladala QPR, a Southampton osvojio možda ključne bodove u borbi za opstanak, na stadionu St. Mary's nakon Manchester Cityja pao je i Liverpool.

Southampton promjenom menadžera možda i nije napravio pozitivan šok kakvome su se nadali čelnici kluba, no nakon pobjede nad aktualnim prvakom Manchester Cityjem od danas se mogu pohvaliti i istovjetnim ishodom iz susreta s Liverpoolom.

Zasluženih 3:1 moglo je biti i uvjerljivije da su domaćini iskoristili niz dobrih prigoda, posebno u prvom poluvremenu u kojem su potpuno nadigrali goste s Anfielda. Već u šestoj minuti za 1:0 pogodio je Morgan Schneiderlin, potom je i Rickie Lambert promašio situaciju jedan na jedan s Bradom Jonesom, ali se iskupio u 33. minuti pogotkom za 2:0 iz slobodnog udarca.

Liverpool je u prvih 45 minuta pokazao malo, ali je ipak preko Philippea Coutinha smanjio prednost domaćina u sudačkoj nadoknadi, da bi u nastavku pokušao doći do izjednačujućeg pogotka. To se ipak nije dogodilo, pa se deset minuta prije kraja kroz gostujuću obranu prošetao Jay Rodriguez i postavio konačnih 3:1.

Arsenal je na Liberty došao najavljujući nadogradnju dobre igre iz Münchena i nastavak utrke za jedno od prva četiri mjesta. Prijetnje su i ostvarili odmazdom za poraz iz prvog dijela prvenstva, kada je istim rezultatom 2:0 Swansea slavio na Emiratesu.

Arsenal je pri rezultatu 0:0 dvaput gađao okvir gola, oba puta to je uspjelo Alexu Oxladeu-Chamberlainu, no do pogodaka su napokon došli u u posljednjih 15 minuta. Svoj prvijenac u dresu Arsenala u mrežu Labudova prvo je smjestio Nacho Monreal, a u 90. minutu pobjedu Wengerove momčadi potvrdio je Gervinho. Arsenal za četvrtoplasiranim Chelseajem zaostaje dva boda, a za Tottenhamom dvostruko više.

Prava se drama odvijala na Villa Parku u srazu dvije momčadi kojima prijeti ispadanje u drugoligaško društvo. Queens Park Rangersi zaprijetili su prvi i preko Jermaina Jenasa došli do vodećeg pogotka, a potom je samo vratnica spriječila Josea Bosingwu da udvostruči vodstvo gostiju.

U nastavku iste akcije, međutim, u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Gabriel Agbonlahor pogodio je za 1:1, a Andreas Weimann nakon sat vremena igre za potpuni preokret. QPR se preko Androsa Townsenda 17 minuta prije kraja još jednom vratio u utakmicu, no eksploziju oduševljenja u 81. minuti domaćima je priskrbio Christian Benteke.

Mnogo manje uzbuđenja bilo je na Britanniji, gdje su Stoke City i West Bromwich Albion podijelili bodove odigravši 0:0. Domaćina je do tek druge pobjede ove godine mogao dovesti Kenwyne Jones no u najboljoj je prilici za Stoke City pucao ravno u vratara Bena Fostera.

• Obrisan korisnik16.03.2013. u 22:17
    joj Liverpool moj. nazalost vec sam se naviknul na situacije u kojima se ponadam,"to je to, sad idemo" i da onda zavrsi tak kak je zavrsilo danas, sa Southamptonom. Agger i Skrtel su mi jedni od najdrazih igraca uvijek bili, ali su nas kostali vec puno previse bodova i utakmica. Nazalost bolje... [više na forumu]
  • LivFan16.03.2013. u 20:21
    jel ti znas ista drugo osim pljuvati kad liverpool izgubi?
    LivFan
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 19:20
    Gdje su sad majstori koji su rekli da Liverpool ima šanse za LP? Pa oni znaju samo zaredati 3 odlične utakmice i onda povratak sramoćenju. Žalosno.
  • LivFan16.03.2013. u 19:09
    martin skrtel, i van forme johnson, na toj desnoj strani su cuda radili...
    LivFan
  • gerrard16.03.2013. u 19:01
    najveći problem je bio preofenzivna postava, naročito kada se igra u gostima..rodgers nije znao koga da savi na klupu( coutinha downinga ili sturidgeam pa je lucas ostao na klupi) i u veznoj liniji je bio pravi propuh..