Domagoj Kanaet "zapaprio" Gosparima, Alkaru 12. pobjeda

Mišo Gulić • subota, 16.03.2013.

Ubačajem Domagoja Kanaeta tri sekunde prije kraja susreta Alkar je protiv Dubrovnika stigao do četvrte gostujuće i ukupno 12 prvenstvene pobjede, čime je regularni dio natjecanja zaključio na način kakvim ga je i počeo, pobjedom...

Dubrovnik - Alkar 76:77 (13:16, 29:24, 15:21, 19:16)

A-1 liga, 18. kolo
Dvorana Gospino polje, gledatelja: 200

Suci: Radojković (Split), Legović (Rijeka), Sušanj (Rijeka)

Dubrovnik: Bogdanović (10), Soko, Radilović, Jakoliš (17), Proleta (2), Lučić (21), Katić, Perić (9), Vasiljević (2), Mikulić (15), Dubelj.
Trener: Ivan Vujičić

Alkar: Jugo (11), Bilić (2), M. Modrić, S. Modrić (18), Matić (7), Boban (5), Gaurina (9), Žitko (7), Ivišić, Ćurković (4), Župić (12), Kanaet (2).
Trener: Damir Milačić

Skokovi: Dubrovnik (35); Alkar (30)
Izgubljene lopte: Dubrovnik (12); Alkar (9)
Osobne pogreške: Dubrovnik (24); Alkar (26)

Dvoboj Dubrovnika i Alkara unaprijed je imao etiketu jednog od onih "koje treba odraditi", koji je isključivo stvar prestiža, odnosno u nekoj pozitivnijoj varijanti utakmica za dodatno pumpanje samopouzdanja pred nastavak prvenstva.

Iako su domaći u ovom dvoboju dali apsolutno sve što su imali, čak niti to im nije bilo dovoljno da upišu pobjedu protiv Alkara, koji je, istini za volju, bio prilično emocionalno ispražnjen nakon dvoboja protiv Đure Đakovića i fešte koja je uslijedila potom.

Izjednačene uvodne minute preslikale su se i na ostatak utakmice, niti jedna momčad nije pronalazila načina za ostvariti konkretniju prednost, zbog čega je već zarana postalo jasno kako će se o pobjedniku odlučivati u završnim minutama.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Alkar je stigao do viška od šest koševa (57:63), no vrlo brzo su domaći anulirali tu prednost, a zatim i preuzeli vodstvo koje nisu znali sačuvati do kraja. U posljednjoj minuti Dubrovčani su imali tri koša prednosti (76:73), činilo se da bi i druga prvenstvena pobjeda mogla sletjeti na njihov konto, no nešto drugačije planove imali su Sinjani.

Prvo je Župić s linije za slobodna bacanja smanjio na koš zaostatka, nakon čega su se gosti odlučili braniti, što se pokazalo ispravnom odlukom jer pokušaji Perića i Mikulića nisu bili precizni, što je Alkaru dalo šansu za potpuni preokret.

Lopta je u posljednjem gostujućem napadu došla do Juga koji ne zabija za tri, ali izuzetno vrijedan napadački skok potom uzima Župić, zatim vraća loptu do Kanaeta koji tri sekunde prije kraja pogađa za preokret i tako se promeće u junaka večeri, unatoč činjenici da su mu to bili i jedini koševi na utakmici.

U redovima Dubrovnika prvo ime bio je Lučić s 21 ubačajem, 17 je zabio Jakoliš, a dva manje djelo su Mikulića. S druge strane kod Alkara najbolji učinak imao je S. Modrić koji je zabio 18 koševa te usto ostvario i šest skokova, 12 ubačaja imao je Župić, a 11 je skupio Jugo.